Ułatwienia dostępu

  • Skalowanie treści 100%
  • Czcionka 100%
  • Wysokość linii 100%
  • Odstęp liter 100%
  • HEADER - Nie usuwać!!!

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem

Zapraszamy na XX Międzynarodowe Otwarte Warsztaty Teatralne Dialogi 2015Radzyński Ośrodek Kultury zaprasza na XX Międzynarodowe Otwarte Warsztaty Teatralne „Dialogi 2015”, które odbędą się w dniach 1 - 9 sierpnia 2015 w Radzyniu Podlaskim. Oferta warsztatów skierowana jest do młodzieży w wieku 18 - 35 lat zainteresowanych teatralną przygodą twórczą oraz prowadzeniem grup teatralnych. Udział w zajęciach jest odpłatny.

Będzie to już dwudziesta jubileuszowa edycja warsztatów teatralnych z zakresu szeroko pojętego teatru. Przedmiotem działań będzie ogólnie tematyka ekspresji poprzez ruch. Wykładnią warsztatu teatralnego będzie trening sprawności aktorskiej z dużym naciskiem na fizyczność i sprawność ruchową oraz pracę z tekstem. Działania warsztatowe będą wymagały od uczestników dużej aktywności, przełamywania barier i schematów ruchowych co pozwoli na swobodne posługiwanie się swoim ciałem w procesie twórczego działania. Uczestnicy spotkają się z elementami improwizacji ruchowej opartej na dialogu w grupie. Corocznie na zakończenia warsztatów pokazywana jest krótka sztuka teatralna, która powstaje w czasie trwania warsztatów i jej twórcami są sami uczestnicy przy udziale osób prowadzących.

Grupa ok. 15 osób. Zakwaterowanie w internacie – koszt  650 zł od osoby (w tym obiad, śniadanie). Osoby bez noclegu koszt 250 zł od osoby.

1 sierpnia na otwarcie jubileuszowych "Dialogów" planowana jest wystawa fotograficzna z okazji 20 lat działalności. O godzinie 20.00 spektal: CUNEGUNDIS DUCISSA CRACOVIAE (Kunegunda, Księżna Krakowska). 

Portret świętej Kingi, XIII w księżnej krakowskiej, świecki aspekt świętej, jej oddanie i wkład w sprawy naszej ojczyzny zasługują na szacunek i hołd nie mniejszy od aspektu jej kultu. Odhermetycznienie postaci współczesnemu społeczeństwu, uświadomienie aktualności działań księżnej w dniu dzisiejszym poprzez żywy teatr dokumentu. Spektakl porusza i przenika atmosferą nieprzeciętności i kompleksowości kobiety zasłużonej w budowaniu historii naszego kraju w epoce średniowiecza, obecnej również współcześnie. 

Realizacja – Jolanta Juszkiewicz, monodram

Kostiumy – Elżbieta Karaszkiewicz

Produkcja – teatr Kropka Theatre/ Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jolanta Juszkiewicz - twórca teatralny, absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, mgr sztuki. Jej emocjonalny stosunek do świata był fundamentem dla powstania teatru Kropka Theatre w Sydney, Australia’97. Lata rozwoju we współpracy z artystami różnych kultur umocniły przekonanie twórczego podążania do ciągłego rozwoju autorskiej formy poetycko-metaforycznej, najczęściej w formie monodramów, jako nurtu teatru alternatywnego. Jej twórczość wielokrotnie nagradzana wygrywa uznanie krytyków i widowni w Australii, Albanii, Armenii, Belgii, Brazylii, Finlandii, Francji, Górnym Karabachu, Niemczech, Iranie, Izraelu, Kosowie, Kazakhstanie, Luksemburgu, Macedonii, Osetii, Polsce, Rumunii, Rosji, Szkocji, Słowacji, Szwecji, Transylwanii, Ukrainie, UK, Zjednoczonych Emiratach. 

Osoby prowadzące zajęcia:

Jarosław Paczkowski - aktor i instruktor teatralny. Od 22 lat prowadzi swój autorski teatr - Grupę Teatralną Te-O-Ka we Wrocławiu www.te-o-ka.art.pl. Współpracuje z naszym teatrem 1995 roku. Jest z nami od zawsze... po prostu przyjaciel. Aktor i nauczyciel teatralny, występował w wielu teatrach w Polsce, pracujących w różnych od siebie technikach gry: dramacie (Teatr Polski we Wrocławiu), Teatrze Ekspresji w Gdańsku, teatrze lalek, pantomimy. Był aktorem wielu eksperymentalnych grup, m.in. Grupie Działań Teatralnych Jacka Zuzańskiego, Teatrze Formy, Teatrze na Bruku, Teatrze Kalong… Jego nauczycielami byli m.in. aktorzy Teatru Laboratorium Jerzego Grotowskiego – Rena Mirecka i Zygmunt Molik. Prowadził wielokrotnie staże teatralne w Polsce w tym m.in. na Uniwersytecie Wrocławskim, Mazowieckim Centrum Kultury w Warszawie, Radzyńskim Ośrodku Kultury oraz w Niemczech: dla Ośrodka Teatru i doradztwa scenicznego w Badenii - Wirttembergii z Heidelbergu, Akademii Teatru i Sztuki Szkolnej w Gagenau (Badenia).  Na festiwalu teatralnym THEATERTAGE w Friedrichshafen. Był wykładowcą w Kolleg für dramatische Kunst – Studio 13 w Bremen. Od 1998 roku J. Paczkowski prowadzi „Pracownię Teatralną”- warsztaty artystyczne dla młodzieży w Centrum Sztuki, „Impart” we Wrocławiu, finansowaną przez Samorząd Wrocławia oraz Fundację im. Stefana Batorego w Warszawie. Obecnie występuje w Klinice Lalek i Wrocławskim Teatrze dla Dzieci.

Witalij Lubota - zawodowy reżyser, pedagog (Kijów, Ukraina). Kolejny nasz przyjaciel. Założyciel integracyjnego teatru „Parostki” w Kijowie. Twórca i dyrektor międzynarodowego festiwalu teatralnego „Słoneczna Chwila” w Kijowie. Prowadzi warsztaty w wielu krajach (Polska, Niemcy, Dania, Ukraina, Rosja). W Radzyniu będzie gościł po raz czwarty.Janusz Szymański - pedagog, instruktor teatralny, wykładowca.

Janusz Szymański - pedagog, instruktor teatralny, wykładowca. 1986 roku zajmuje się technikami parateatralnymi z zakresu teatru, ekspresji ciała i ruchu. Prowadził grupy teatralne w Zielonej Górze, Legnicy, Jeleniej Górze, Lublinie i obecnie w Radzyniu Podlaskim, a także na Węgrzech, Rumunii, Niemczech, Ukrainie i Białorusi. W latach 1988 - 1991 uczestniczył w programie kształcenia liderów młodzieżowych prowadzonym przez Andrzeja Komorowskiego – ucznia Jerzego Grotowskiego. Od 1995 roku organizator i prowadzący Ogólnopolskich i Międzynarodowych Warsztatów Teatralnych „Dialogi” w Radzyniu Podlaskim. Członek Polskiego Stowarzyszenia Terapii przez Sztukę.

Kontakt: Janusz Szymański: 665 661 334 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Radzyński Ośrodek Kultury i Rekreacji tel.: 83 352 73 14 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sponsorzy tegorocznej edycji, dzięki którym ta impreza trwa:

PGE Dystrybucja oddział Lublin http://www.lublin.pgedystrybucja.pl 

Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim http://powiatradzynski.pl

Urząd Miasta Radzyń Podlaski http://www.radzyn-podl.pl

Sklep internetowy Bogutynmlyn.pl http://www.bogutynmlyn.p

Gabinet Laryngologiczny i Medycyny Estetycznej http://www.laryngologradzyn.pl

© Urząd Miasta Radzyń Podlaski 2018

Projekt i wykonanie: UM | Przewiń do góry ↑