Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Z tej to właśnie okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim wraz z PGE Dystrybucja S.A. przygotowali dla najmłodszych potrzebujących mieszkańców miasta drobne upominki w postaci 50 wyposażonych plecaków szkolnych.

Spotkanie otworzył elektryk Romek, który poprzez gry, zabawy i konkursy zapoznawał dzieci z zagrożeniami związanymi z prądem oraz uczył jak bezpiecznie posługiwać się różnego rodzaju sprzętem elektrycznym.

Po części zabawowej, obecny na spotkaniu burmistrz Jerzy Rębek podziękował organizatorom akcji za pamięć o dzieciach. - Dziękuję kierownikowi MOPS w Radzyniu Andrzejowi Szczęchowi oraz dyrektorowi Sławomirowi Kociubińskiemu za tak wspaniałą inicjatywę. Podarunki, które są tu dla Was drogie dzieci przygotowane, nie są przypadkowe. Są to prezenty na czasie bo już niebawem idziecie do szkoły, także na pewno Wam się wszystko co otrzymaliście przyda. Kiedy dowiedziałem się o akcji, byłem mile zaskoczony. Cieszę się, że my dorośli potrafimy myśleć o tych najmłodszych, to powinno być dla nas priorytetem – mówił burmistrz.

Głos zabrał także dyrektor Rejonu Energetycznego w Białej Podlaskiej Sławomir Kociubiński. - To dla nas sama przyjemność być tutaj z Wami i móc się w Wami tymi drobiazgami podzielić. Różnie w tej szkole będzie. Będziecie trochę narzekać ale zobaczycie, że będziecie te lata wspominać jako najlepszy okres w życiu – mówił dyrektor.