dsc 0167

Uroczysta inauguracja projektu „Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora” odbyła się w Urzędzie Miasta 25 listopada. W spotkaniu uczestniczył dr hab. Marek Pilch - przedstawiciel Międzynarodowego Instytutu Rozwoju Społecznego w Krakowie oraz Stowarzyszenia MANKO, redaktor pisma „Głos Seniora”. Podczas spotkania podpisana została umowa o bezpłatnym wdrożeniu w Radzyniu Ogólnopolskiej Karty Seniora, Miasto otrzymało certyfikat „Gmina Przyjazna Seniorom” oraz Partner Kampanii "Solidarni z Seniorami - Razem Damy Radę" , wręczone zostały pierwsze certyfikaty przedsiębiorcom, którzy zadeklarowali udział w projekcie, a także pierwsze Ogólnopolskie Karty Seniora.

 

dsc 0242W niedzielę (28.11) w hali szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim odbyły się Turniej Siatkówki Halowej Drużyn Old Boy 40+ o Puchar Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski. W zmaganiach wzięły udział 4 drużyny z powiatu radzyńskiego.

033Miasto Radzyń Podlaski wraz z Komendą Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych zorganizowali cykl spotkań z dziećmi uczęszczającymi do Przedszkoli Miejskich.

kanalizacja gminaRada Miasta Radzyń Podlaski nie wyraziła zgody, aby Gmina Radzyń Podlaski odprowadzała ze swego terenu dodatkowe ścieki komunalne do oczyszczalni będącej własnością Miasta Radzyń Podlaski. Radni byli w tej sprawie jednogłośni. Powodem są uwarunkowania techniczne: radzyńska oczyszczalnia funkcjonuje na granicy przerobu, dodatkowy, niekontrolowany wpływ ścieków komunalnych z Gminy Radzyń Podlaski stanowiłby zagrożenie sanitarne dla mieszkańców miasta i zahamował jego rozwój. Mimo iż Miasto wielokrotnie informowało o tych faktach Gminę, Wójt Wiesław Mazurek bez zawarcia porozumienia z Miastem rozpoczął intensywne prace związane z budową kanalizacji wsi Biała (Zaródki i Adamki), którą ma zamiar odprowadzać ścieki do miejskiej oczyszczalni.

s19sGDDKiA poinformowała o otwarciu ofert na na zaprojektowanie i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19 w woj. lubelskim. Do przetargów  od końca obwodnicy Międzyrzeca Podlaskiego do Radzynia i od Radzynia do początku obwodnicy Kocka wpłynęło łącznie 15 ofert. Komisja przetargowa przystępuje do badania ofert w celu wyłonienia tych najkorzystniejszych dla każdej części postępowania przetargowego. Podpisanie umów planowane jest w przyszłym roku.Łączna długość obu odcinków to ok. 40 km.