Znamy już wyniki drugiego rankingu Gmin w Programie „Czyste Powietrze”. Zestawienie obejmuje aktywność jednostek samorządu terytorialnego w składaniu wniosków o dofinansowanie od 1 kwietnia 2022 r. do 31 grudnia 2023 r. Liczba wniosków na wymianę źródła ciepła i/lub termomodernizacji budynku jest odnoszona do liczby domów jednorodzinnych znajdujących się na terenie gminy (na podstawie danych z GUS).

W rankingu ujęte zostały 2162 gmin, które przystąpiły na podstawie porozumienia do Programu „Czyste Powietrze”. 32 gminy z województwa lubelskiego znalazły się w gronie najbardziej aktywnych, wśród nich Miasto Radzyń Podlaski. Umieszczenie Miasta Radzyń Podlaski na tej liście wskazuje, że ekoliczne zmiany są potrzebne i widoczne. Zachęcamy do skorzystania z "Czystego Powietrza". Poprzez zmianę sposobu ogrzewania budynku nie tylko zmienimy środowisko, ale również zaoszczędzimy pieniądze na opał, ogrzewanie, prąd i ciepłą wodę.

Przypominamy, że w Radzyniu Podlaskim funkcjonuje jedyny, oficjalny Miejski Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze", gdzie uzyskasz wszelkie niezbędne i aktualne informacje ws dofinansowania oraz rozliczenia, złożysz wniosek o dofinansowanie oraz wniosek o płatność. Punkt czynny jest w każdą środę i czwartek w godzinach 8:00 - 15:00. Zapraszamy.