parking mosirPływalnia Aqua - Miś jest bez wątpienia dumą radzynian. Nie przekłada się to jednak na liczbę korzystających z tego dobrodziejstwa na co dzień. Co zrobić, by zachęcić większą liczbę mieszkańców Radzynia i okolic do korzystania z basenu? Jednym z podjętych w tym kierunku działań jest umożliwienie parkowania samochodów w bezpośrednim sąsiedztwie pływalni.

Miejsca parkingowe położone blisko wyjścia z budynku MOSiR-u były zazwyczaj pozajmowane przez samochody pozostawione przez uczniów ZSP. Jednocześnie tuż za budynkami MOSiR-u i ZSP, przy ulicy Korczaka znajduje się duży teren niezagospodarowany, gdzie jednak można było parkować jedynie przy dobrej pogodzie. Burmistrz Jerzy Rębek podjął inicjatywę stworzenia tam parkingu o utwardzonym podłożu.

Miasto zawarło porozumienie ze starostwem radzyńskim - właścicielem terenu - w sprawie wykonania tam tymczasowego parkingu. Prace zleciło Przedsiębiorstwu Usług Komunalnych. Powstający parking będzie przeznaczony dla uczniów ZSP, którzy dojeżdżają na lekcje samochodami i obecnie blokują miejsca parkingowe przy basenie. Parkingi znajdujące się przy MOSiR-ze - od ul. Sikorskiego i Korczaka - będą przeznaczone wyłącznie dla korzystających z pływalni.