Aby ożywić ryneczek w centrum miasta... Zdecydowana większość kupców pracujących dotąd na tzw. małym ryneczku podpisała już nowe umowy na wynajem powierzchni handlowych po niższych o 25% cenach. Miasto ma do zaoferowania jeszcze 43 miejsca, proponuje bardzo korzystne warunki najmu, zaprasza kupców i przedsiębiorców do współpracy.

W wyniku negocjacji kupców z burmistrzem Miasta Jerzym Rębkiem, ceny najmu powierzchni handlowych zostały obniżone o 25%.  Okazało się, że w ten sposób udało się zatrzymać dotychczasowych najemców, spośród których wielu chciało zrezygnować z działalności, bo wynegocjowane w 2008 roku, a następnie rewaloryzowane ceny stały się dla wielu zbyt wysokie.

Miastu zależy na ożywieniu handlu na ryneczku, gdyż w ten sposób nie tylko zapewni zwiększone dochody do kasy miasta, które zrekompensują straty poniesione w wyniku obniżki czynszów, ale także powstaną nowe miejsca pracy, zwiększona oferta handlowa może przyciągnąć nowych klientów. Ryneczek ma korzystne położenie niemal w centrum miasta, otoczony jest parkingami.

Miasto jest właścicielem także lokalu handlowego, znajdującego się na ryneczku (dawny sklep hydrauliczny), o powierzchni 219 m2, który oferuje do wynajęcia w niezwykle korzystnej cenie 10 zł netto za m2.

Plan targowiska miejskiego [ZOBACZ]