Nowy prezes PUK w Radzyniu Nowym prezesem radzyńskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych został Sławomir Sałata. Taką decyzję na piątkowym posiedzeniu 6 marca podjęła Rada Nadzorcza PUK, która od stycznia br pracuje w nowym składzie. Burmistrz Jerzy Rębek potwierdza, że członkowie Rady Nadzorczej, którzy  reprezentują Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski,  postąpili zgodnie z jego oczekiwaniami.

- Za tę decyzję biorę odpowiedzialność, gdyż mam prawo najbliższych współpracowników dobierać sobie w sposób zgodny z moją wiedzą,   doświadczeniem i zaufaniem,
- To ostatnie – zaufanie - jest podstawą do wszelkiej współpracy. Stanowisko prezesa PUK należy do najistotniejszych z punku widzenia burmistrza i zarządzania miastem. Ponoszę odpowiedzialność za tę decyzję i liczę na dobrą i bardzo dobrą współpracę   z nowym prezesem panem Sławomirem Sałatą – deklaruje burmistrz Radzynia.
Pytany o motywację takiego wyboru, Jerzy Rębek oświadcza: - Znam Sławomira Sałatę od bardzo wielu lat jako doskonałego menadżera, doświadczonego przedsiębiorcę, człowieka doskonale wykształconego, znającego języki, bywałego w świecie. Ponadto zna problemy samorządu, gdyż pełnił funkcję radnego w Radzie Miasta Radzyń w latach 2010-14. Te jego atuty dają gwarancję rozwoju firmy miejskiej – Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych. Nie chcemy zamykać się jedynie do działalności związanej z funkcjonowaniem wodociągów, kanalizacji, wywozem śmieci, ale chcemy Przedsiębiorstwo  rozwijać w różnych kierunkach – pod kątem usług budowlanych i  innych usług specjalistycznych. Naszym celem jest, aby PUK stał się dużym zakładem pracy, który zapewnia zatrudnienie wielu mieszkańcom Radzynia, ale chcemy również, aby wizytówką Przedsiębiorstwa była jakość wykonywanych prac.
Burmistrz dodaje, że jego decyzja nie jest formą krytyki dotychczasowych działań byłego zarządu i prezesa. - Stwierdzam jedynie, że po nowym prezesie oczekuję jeszcze większej aktywności, która jest temu miastu bardzo potrzebna -  to jest dla mnie sprawa absolutnie podstawowa.

Następne decyzje – także personalne dotyczące byłego prezesa Mirosława Kułaka i jego zastępcy Tomasza Kołbusia zostaną podjęte na wniosek Sławomira Sałaty.

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia – zgodnie ze statutem spółki – burmistrz Jerzy Rębek wprowadził trzech swoich przedstawicieli do Rady Nadzorczej PUK: mec. Mariusza Chilimoniuka, który pełni funkcję przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz dwóch członków, którymi są doktorzy prawa KUL: dr Marek Dobrowolski, i dr Sławomir Hypś.