Walne zgromadzenie Powiatowego Koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych RP odbyło się 28 września. Wybrano na nim władze Koła na kolejną kadencję oraz delegata na Zjazd Wojewódzki Zwiążku Kombatantów, który odbędzie się w 2018 roku w Lublinie, wręczono dyplomy osobom zasłużonym, dyskutowano o problemach kombatantów. Zebranie poprowadził prezes Koła Franciszek Matuszewski.
Zgromadzenie zaszczycił swą obecnością inż. Czesław Walczak członek Prezydium Zarządu Wojewódzkiego ZKRPiBWP. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów: wiceburmistrz Radzynia Tomasz Stephan oraz wicestarosta Jan Gil.
Sprawozdanie z działalności Koła złożył w imieniu prezesa Marek Borkowski – członek wspierający.
W 2017 r. Koło jest prowadzone społecznie, liczy 43 członków, w tym 9 zwyczajnych i 34 podopiecznych. 10 członków wspierających świadczy dobrowolną pomoc kombatantom. Od 2007 roku prezesem jest Franciszek Matuszewski. W tym czasie przyznano członkom 72 medale i krzyże kombatanckie, jeden za wybitne zasługi. Koło wydaje zaświadczenia dla wdów po zmarłych kombatantach.
Prezes Franciszek Matuszewski wręczył dyplomy za zasługi na rzecz Koła.
W dyskusji zwracano uwagę na fakt topnienia liczby kombatantów i na problemy ze zbiórką składek. Brak funduszy m.in. uniemożliwia starania o pozyskanie odznaczeń dla kombatantów.
Inż. Mieczysław Walczak zaapelował do kombatantów, by utrzymywali kontakt z młodzieżą i starali się przekazywać im prawdę historyczną: - Czuwamy i dopóki sił starczy, będziemy czuwać, by nie fałszowano historii i zachowano pamięć o bohaterskich czynach rodaków. Podkreślił, jak ważna jest pamięć o poległych, dlatego też należy dbać o oprawę uroczystości, aby była Msza św. i asystę wojskową. Wyraził uznanie lokalnym władzom samorządowym za wspieranie kombatantów. Poruszono też problem awansów kombatantów.
Zebrani podjęli uchwały powołujące władze Koła. Prezesem został ponownie Franciszek Matuszewski, jego zastępcą – Tadeusz Okulowski, sekretarzem Marek Borkowski, członkami Zarządu: Stanisław Woch i Wiesław Mazurek.
Sładki wynoszą rocznie 60 zł od członka rzeczywistego i 50 od podopiecznego
W skład Komisji rewizyjnej weszli: Jarosław Koczkodaj, Jan Gil i Zbigniew Marchwiak.
Na delegata na Zjazd Wojewódzki wybrany został Franciszek Matuszewski.
W Polsce działa ponad 200 związków kombatanckich, najliczebniejszy, bo obejmujący 60% członków, jest Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych
Uprawnienia kombatanckie mają byli żołnierze walczący na frontach, członkowie ruchu oporu, represjonowani przez okupanta hitlerowskiego, władze sowieckie oraz przez władze komunistyczne za powojenną działalność polityczną, Dzieci Zamojszczyzny, synowie pułków. Mają je również wdowy po kombatantach (status członków-podopiecznych). Średnia wieku kombatantów to 90 lat, a wdów – 86 lat.
Szeregi Związku Kombatantów topnieją z roku na rok o ok. 20%.
Radzyńskie Koło ZKRPiBWP od 2012 roku funkcjonuje jako koło powiatowe – obejmuje swą działalnością miasto Radzyń oraz gminy: Komarówka, Kąkolewnica, Ulan Majorat, Wohyń, Borki i Czemierniki. Obecnie ma 77 członków, w tym 14 zwykłych, 10 wspierających.
Obecnie biuro mieści się przy ul. Dąbrowskiego 12.