1 września uczniowie z radzyńskich szkół przywitali nowy rok szkolny, na który jak żartobliwie powiedziała dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich Bożena Płatek, wielu z utęsknieniem czekało.

Wraz z uczniami nowy rok szkolny witał burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, który podczas swojego wystąpienia w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 podkreślił, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni edukacja.

- Ten czas przeżyty w szkole, choć może teraz trudno w to uwierzyć, będziecie wspominać najlepiej. Życzę wam, aby lata, które tu spędzicie były owocne. Gdy już będziecie dorośli, pamiętajcie skąd jesteście i kto dał wam wychowanie i przekazał wiedzę, dzięki której mam nadzieję, zajdziecie bardzo daleko. Życzę wam, aby nowy rok szkolny był czasem najlepszych doznań i przeżyć, zarówno tych naukowych jak i osobistych – mówił do uczniów włodarz miasta.

Ciepłe słowa skierował do młodych słuchaczy także wiceburmistrz Tomasz Stephan. - W tym nowym roku szkolnym życzę wam, abyście go przeżyli jak kolejny etap, kolejną przygodę w swoim życiu z edukacją. Rok na pewno będzie obfitował w chwile radości i sukcesy ale nie zrażajcie się jeśli wkradnie się jakieś małe niepowodzenie. Życzę wam, aby tych wzlotów było jak najwięcej, a jeśli pojawią się chwile trudne, abyście potrafili z nich szybko się otrząsnąć.

Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 2

Gimnazjum nr 1

Gimnazjum nr 2