Dwudziesta rocznica Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską do czegoś zobowiązuje - z takiego założenia wyszedł Radzyński Ośrodek Kultury, organizując w ostatni weekend sierpnia (28-30) festiwal Oranżeria 2015, który niewątpliwie przejdzie do historii.

- Pomysł na tegoroczne spotkania zrodził się natychmiast. Postanowiliśmy powrócić do 3-dniowej formuły, która uważana była przez wielu za najlepszą – mówił na wstępie dyrektor ROK Paweł Żochowski. Wśród słów uznania, padających ze sceny w stronę osób, które współtworzyły "Oranżerię", znalazły się również podziękowania skierowane do jej „ojca” – Jacka Musiatowicza, który w 1995 roku zainicjował spotkania.

W piątek wystąpili laureaci z poprzednich lat. Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Piotr Selim z utworami Hanny Lewandowskiej, a po nim: Weronika Maciejewska, Tomasz Hapunowicz, Moll Ass Band, Michał Konstrat, Nic Wielkiego i kończący piątkowe występy zespół Yes Kiez Sirumem.

W sobotę na deskach radzyńskiej Oranżerii działo się dużo. Od południa trwały przesłuchania 13 zgłoszonych uczestników OSzPA, a wieczorem odbył się koncert Jacka i Michała Musiatowiczów oraz Olka Grotowskiego.

Niedziela to istna wisienka na torcie. Na scenie wystąpili wyróżnieni i laureaci tegorocznych przesłuchań oraz gwiazda wieczoru - zespół Raz Dwa Trzy.

Decyzją jury w składzie: Jan Poprawa, Anastazja Wojtiuk, Tomasz Hapunowicz, laureatami jubileuszowej "Oranżerii" zostali:
- I miejsce: Izabela Szafrańska i Paweł Sokołowski
- II miejsce: Łukasz Jędrys, Katka Kotecka, Kinga Suchora (grupa Poefonia)
- nagrodę specjalną im. Agaty Budzyńskiej otrzymał Maciej Różycki
- a wyróżnienia trafiły do Marty Fitowskiej i Grzegorza Paczkowskiego.

Jury jak co roku nominowało wykonawców  na 51. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Wystąpią tam: Katka Kotecka oraz grupę Poefonia. Nagrodę akustyków przyznano Szymonowi Lipińskiemu (Poefonia).

Dzień I

Dzień II

Dzień III