04Regionalny Konkurs Pianistyczny dla uczniów szkół muzycznych I stopnia, odbywający się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, ma wieloletnią tradycję – po raz pierwszy miał miejsce w 1992 roku.


W piątek 20 kwietnia 2018 r., już po raz szesnasty, młodzi pianiści mieli okazję zaprezentować swoją ekspresję wykonawczą przed czujnym okiem jurorów oraz publiczności.
W bieżącej edycji Konkursu wzięło udział 31 uczniów ze szkół muzycznych województwa lubelskiego - Białej Podlaskiej, Bełżyc, Chełma, Krasnegostawu, Lubartowa, Lublina, Łukowa, Międzyrzeca Podlaskiego, Parczewa, Puław oraz Radzynia Podlaskiego.

Uczestnicy przesłuchań konkursowych wystąpili w trzech kategoriach wiekowych:
• uczniowie kl. I - II cyklu sześcioletniego oraz kl. I cyklu czteroletniego (kategoria I),
• uczniowie kl. III - IV cyklu sześcioletniego oraz kl. II cyklu czteroletniego (kategoria II),
• uczniowie kl. V - VI cyklu sześcioletniego oraz kl. III - IV cyklu czteroletniego (kategoria III ).

Popisy uczestników Konkursu oceniało jury, któremu przewodniczył dr hab. Mariusz Drzewicki, pianista i pedagog prowadzący klasę fortepianu na Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, juror wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Pozostali członkowie komisji to: dr hab. Jolanta Skorek-Münch z Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz dr hab. Witold Holtz z Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi. Sekretarzem Jury była mgr Agnieszka Jeż z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Po wysłuchaniu wszystkich uzdolnionych adeptów szkoły pianistycznej jury wyłoniło laureatów:

w kategorii I:
• I miejsce - KATARZYNA SPOSÓB (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, naucz. Agnieszka Jeż)
• II miejsce - PIOTR KOPIEJEK (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, naucz. Ewa Łańcut –Nestoruk)
• III miejsce ex aequo - BORYS CUCH (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im . R. Twardowskiego w Puławach, naucz. Magdalena Strońska) oraz FRYDERYK KULIGOWSKI (Zespół Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej, naucz. Violeta Druliak);

w kategorii II:
• I miejsce - ALEKSANDRA BOLIBOK (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, naucz. Renata Kołodyńska – Pyda)
• II miejsce ex aequo - ADRIANA DRULIAK (Zespół Szkół Muzycznych I i II st. im. F. Chopina w Białej Podlaskiej, naucz. Violeta Druliak) oraz HANNA GARWOLIŃSKIA (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, naucz. Renata Gadaj) -
• wyróżnienia - URSZULA GEPNER (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, naucz. Agnieszka Jeż) , MARTA KOWALCZYK (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. im. K. Lipińskiego w Lublinie, naucz. Karol Garwoliński), KLAUDIA KOZAK (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. R. Twardowskiego w Puławach, naucz. Anna Okulska – Resiak), MATEUSZ MŁYNARCZYK (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Chełmie, naucz. Agnieszka Schulz – Brzyska)

w kategorii III:
• I miejsce - WIKTOR DANILUK (Szkoła Muzyczna I st. im. K. Kurpińskiego w Międzyrzecu Podlaskim, naucz. Małgorzata Okułowicz – Żyła)
• II miejsce - ELIZAVETA BURIAKOVSKAIA (Szkoła Muzyczna I i II st. im. T. Szeligowskiego w Lublinie, naucz. Anna Kajdzik)
• III miejsce - PIOTR MUSIATOWICZ (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. R. Twardowskiego w Puławach, naucz. Elżbieta Sokół).
Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast laureaci - nagrody rzeczowe. Konkurs Pianistyczny zakończył się koncertem w wykonaniu zdobywców I miejsc z poszczególnych kategorii wiekowych, wytypowanych przez Jury.

Organizatorzy XVI Regionalnego Konkursu Pianistycznego (Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim, Rada Rodziców przy Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim oraz Stowarzyszenie MELODIA ART na rzecz Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. K. Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim), serdecznie dziękują sponsorom wydarzenia: Spółdzielczej Mleczarni "SPOMLEK" w Radzyniu Podlaskim, Górniczej Fabryce Narzędzi Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim oraz firmie Dr Gerard Sp. z o.o. w Radzyniu Podlaskim.

Posiedzenie Rady Miasta - Radzyń Podlaski 26.04.2018
01
02
03
04
05