taekwondo klobuckW miniony weekend Kłobuck była organizatorem XXVII Mistrzostwa Polski Seniorów Taekwon-do i Mistrzostwa Polski Juniorów w testach siły. Na najważniejszych zawodach w kategoriach seniorskich w tym roku w Polsce, nie zabrakło zawodników Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy możliwość startu w tej prestiżowej imprezie wywalczyli podczas dwóch startów eliminacyjnych w Ciechanowie i Pruszczu Gdańskim.

Natalia Olszak najbardziej doświadczona stażowo zawodniczka radzyńskiego klubu nie dała szans swoim rywalkom w układach I dan i jednocześnie obronił tytuł z zeszłego roku zdobywając po raz kolejny Mistrzostwo Polski. Do złotego medalu w układach stopni mistrzowskich dołożyła również złoto w testach siły kobiet zdobywając tym samym tytuł Podwójnej Mistrzyni Polski!!! Kolejną zawodniczką która stanęła na podium Mistrzostw Polski była Katarzyna Ciężka, która wywalczyła trzecie miejsce i tytuł II Wicemistrzyni Polski w walkach do 62 kg, jak również 9 miejsce w testach siły i 5 w technikach specjalnych. Oprócz doświadczonych seniorek w zawodach wzieli również udział radzyńscy juniorzy Eryk Niewęgłowski, który zdobył brązowy medal w testach siły juniorów a tym samym tytuł II Wicemistrza Polski oraz wywalczył 5 miejsce w walkach seniorów do 70 kg. Ostatnia osobą reprezentującą radzyński klub był Kamil Chud startujący w walkach do 57 kg, w których zajął również 5 miejsce w wyżej wymienionej konkurencji.

Dzięki tak dobrym wynikom podopiecznych Łukasza Ciężkiego, radzyński klub uplasował się w klasyfikacji generalnej na bardzo wysokim 6 miejscu wśród 36 klubów Polski uczestniczących w danych zawodach.

Podczas uroczystej gali finałowej nastąpiło nagrodzenie listem gratulacyjnym zawodników Kadry Narodowej, którzy zdobyli medale na ostatnich Mistrzostwach Świata w Włoszech, taki dyplom dostał również zawodnik z Radzynia Eryk Niewęgłowski.
Przed zawodnikami z RSCTKD, Katarzyną Ciężką i Erykiem Niewęgłowskim kolejne zawody i kolejna szansa aby promować radzyński klub jak i miasto podczas Mistrzostw Europy w Taekwon-do, które odbędą się w Szkocji pod koniec października. Już teraz zachęcamy do trzymania kciuków.