IMG 013W dniach 9-11 czerwca lubelska hala Globus stała się areną zmagań najlepszych taekwondeków w Europie w kategorii kadeta, juniora i seniora. VIII Puchar Europy zgromadził ponad 1000 uczestników z 23 krajów, którzy rywalizowali w konkurencjach układów i walk.

Świetnie spisali się reprezentanci Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do, którzy z tak ważnych zawodów przywieźli 11 medali! Podczas zawodów zaplanowana została specjalna gala finałowa "Noc wojowników" w trakcie której, można było podziwiać najlepszych fajterów tej dyscypliny. Nie zabrakło tam również radzyńskiego akcentu. Dzięki spektakularnym pojedynkom eliminacyjnym do walki finałowej dostał się Eryk Niewęgłowski, który potwierdził swoją renomę w Polsce i w Europie wygrywając kategorię do 78 kg. Kolejnym finałowy pojedynek podczas gali to finał walk kobiet do 62 kg, gdzie srebro w tej konkurencji wywalczyła Katarzyna Ciężka dokładając również do dorobku medalowego drugie miejsce w układach stopni mistrzowskich ( krótka relacja z "Nocy Wojowników" pod linkiem http://lublin.tvp.pl/32773687/11-czerwca-2017)

Oprócz najbardziej doświadczonych zawodników radzyńskiego klubu medale dla Radzynia zdobyli niezawodni juniorzy i medaliści Mistrzostw Polski, Martyna Zielnik i Patrycja Chud brąz w walkach do 55 kg, Karolina Świć brąz w walkach do 50 kg oraz Michał Łobacz brązowy medal w układach stopni uczniowskich. W najmłodszej kategorii wiekowej kadetów Radzyń miał również swoich reprezentantów w tej kategorii Aleksandra Kopiś wywalczyła brązowy medal w walkach do 42 kg oraz Jakuba Cieślaka, który zdobył brązowy krążek w układach stopni uczniowskich. Oprócz wyżej wymienionych medali indywidualnych podopieczne Łukasza Ciężkiego wzięły udział w drużynowych układach oraz w drużynowych walkach juniorek, gdzie w składzie Jolanta Szczepaniuk, Martyna Ciarkowska, Maryna Zielnik, Patrycja Chud oraz gościnnie Aleksandra Sacharczuk i Nikola Wita wywalczyły dwa złote medale a tym samym zdobyły Puchar Europy! w dwóch konkurencjach drużynowych.

Możliwość przygotowania się do zawodów jak i sam udział w nich nie byłby realne bez wsparcia i pomocy finansowej ze strony: