Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 25 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

"Rewitalizacja - Przebudowa ul. Jana Pawła II, ul. Międzyrzeckiej i Pl. Wolności w Radzyniu Podlaskim"

W ramach projektu wykonana została kompleksowa rewitalizacja centrum Radzynia Podlaskiego, z uwzględnieniem jego zabytkowego charakteru, zwłaszcza kiedy wymieniono nawierzchnię ulic z asfaltowej na kostkę brukową.

 

 

 

 

Numer umowy RPLU.03.02.00-06-027/10-00
Beneficjent Miasto Radzyń Podlaski
Wartość projektu 3 920 163,81 PLN
Dofinansowanie UE 2 435 178,86 PLN
Oś, działanie III. Atrakcyjność obszarów miejskich i tereny inwestycyjne/ 3.2. Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miejskich/
Data podpisania umowy 07-03-2013
Obszar realizacji projektu powiat radzyński / Radzyń Podlaski - miasto

 

OPIS:

Objęty rewitalizacją obszar obejmował przebudowę centralnej ulicy miasta (ul. Jana Pawła II) wraz z przyległymi skrzyżowaniami oraz Plac Wolności. W zakres prac wchodziły m.in. remont muru parkowego wraz z bramami w zespole pałacowo – parkowym – pierzeja wschodnia ul. Jana Pawła II i ul. Międzyrzeckiej. Przebudowano Plac Wolności, nadając nowy układ przestrzeni publicznej, wzbogacony o elementy małej architektury (siedziska kamienne, zegar słoneczny, murki oporowe) oraz zieleń miejską. Ponadto wykonano szeroki zakres prac ziemnych i instalacyjnych: budowę kanału teletechnicznego dla sieci teletechnicznych i elektrycznych, linii energetycznych oraz stylowego oświetlenia korespondującego z zabytkowym charakterem otoczenia zespołu pałacowo - parkowego, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę sieci wodociągowej. Zrewitalizowany obszar objęto systemem monitoringu miejskiego.

 

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego