Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 30 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Dni Karola Lipińskiego

Dni Karola Lipińskiego (DKL) - wydarzenie kulturalne (coroczny cykl koncertów muzyki klasycznej) będące formą uhonorowania urodzonego w Radzyniu Podlaskim światowej sławy wirtuoza skrzypiec i kompozytora - Karola Józefa Lipińskiego, a także okazją do popularyzacji jego muzyki i twórczości. Odbywają się późną jesienią, co jest związane z dwiema rocznicami – urodzin (30 października 1790 r. w Radzyniu) i śmierci (16 grudnia 1861 r. w d. Urłowie, obecnie Wirliw na Ukrainie).

Organizowane są od ponad 30 lat - ich początki sięgają 1984 roku. Zainicjowane zostały przez Społeczny Komitetu Organizacyjny Obchodów Dni Karola Lipińskiego. Obecnie, organizatorem DKL jest Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego, którego długoletnim prezesem był zmarły w 2016 r. p. Zygmunt Pietrzak.
Funkcję Prezesa Zarządu RTM od 2016 r. pełni p. Agnieszka Jeż.

DKL to cykl koncertów muzyki klasycznej, jazzowej, operetki, w wykonaniu wybitnych solistów i zespołów muzycznych z Polski, a także z zagranicy. Wysoki poziom artystyczny występów, znane nazwiska muzyków powodują, że Dni Karola Lipińskiego stały się ważnym wydarzeniem kulturalnym nie tylko miasta, ale i regionu, każde wydarzenie gromadzi licznych melomanów. 

 

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wernisaż wystawy "Africanum"

31 marzec 2017 18:00

VIII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego

01 kwiecień 2017 10:00

Koncert Jana Kondraka

01 kwiecień 2017 19:00

VIII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego

02 kwiecień 2017 10:00

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

REWITALIZACJA MIASTA