warsztaty fotoRadzyński Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty fotograficzne dla dzieci i młodzieży z miasta Radzyń i Powiatu radzyńskiego. Spotkanie organizacyjne i pierwsze zajęcia wprowadzające - 9 października o godzinie 16.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury, ul. Jana Pawła II 4, 21-300 Radzyń Podlaski.

Temat warsztatów: Edukacja ekologiczna – przyroda w mieście Radzyń Podlaski
Czas trwania:12 miesięcy (spotkania raz w miesiącu).
Podsumowanie:
- profesjonalna diaporama ze zdjęć uczestników
- wielkoformatowa wystawa fotografii w "Galerii na Płocie"
- publikacja zdjęć w albumie podsumowującym warsztaty
Dla autorów najciekawszych zdjęć i dla najbardziej wytrwałych uczestników bardzo cenne nagrody (sprzęt fotograficzny, optyczny, komputerowy, smartfony itp)

Pula nagród to aż 10000 zł

Celem zadania jest przeprowadzenie warsztatów fotograficznych z uwzględnieniem ochrony przyrody i świadomości ekologicznej oraz podkreślenie walorów przyrodniczych. Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży z terenu miasta Radzyń i Powiatu Radzyńskiego. Zajęcia składały się będą z kilkunastu spotkań o charakterze edukacyjno - warsztatowym. Każdy uczestnik zapozna się z zasadami podpatrywania przyrody, świadomości ekologicznej, przestrzegania zasad związanych z cyklem natury ( okresy lęgowe itp. ). Warsztatowicze nauczą się zasad fotografowania przyrody, podpatrywanie ptaków, poszukiwanie walorów o charakterze ekologicznym , życie w symbiozie (zielony płuca miasta). Końcowym etapem będzie pokazanie fotografii w postaci wydruków wielkoformatowych i zaprezentowanie jej w „Galerii na Płocie” - ścieżka rowerowa i pasaż pieszy wzdłuż rzeki Białki. Przygotowanie diaporamy o walorach przyrodniczych miasta Radzyń Podlaski. Wydanie albumu fotograficznego ze zdjęć wykonanych podczas warsztatów „Przyroda Radzynia Podlaskiego”. Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego i nagrodzenie autorów najciekawszych fotografii o ekologii w mieście.
Zajęcia poprowadzi doświadczony fotograf i filmowiec - Rafał Siek.
Projekt finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie.

Tomasz Młynarczyk