dscn007028 lipca br. w Krasnobrodzie odbyły się po raz dwudziesty „Letnie Igrzyska Seniorów na Lubelszczyźnie”, organizowane przez Wojewódzkie Zrzeszenia LZS w Lublinie przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W zawodach wzięły udział osoby, które ukończyły 50. rok życia i cieszą się dobrym zdrowiem poświadczonym przez lekarza. Praktycznie wszystkie powiaty Województwa Lubelskiego miały swoje reprezentacje, a nasz powiat reprezentowali słuchacze Radzyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w liczbie 19 osób.
Wyjazd zorganizował i sfinansował Starosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski, któremu seniorzy serdecznie dziękują.

Celem igrzysk seniorów była popularyzacja różnych form wypoczynku i rozbudzanie potrzeb systematycznej aktywności sportowej poprawiającej sprawność fizyczną. Były rzuty lotką, podkową i woreczkami z kukurydzą do celu, strzały piłką do bramki i slalom na hulajnodze. Zawodnicy wykazali się dużą ambicją i niemałą sprawnością.

- Wprawdzie pucharów nie przywieźliśmy, ale - zgodnie z olimpijską zasadą twórcy igrzysk barona Coubertin - liczy się udział w imprezie, a nie sam wynik. Za rok będzie lepiej! - mówi kapitan drużyny Dariusz Gałan.

DSCN0070
DSCN0072
DSCN0073
DSCN0075
DSCN0078
DSCN0079
DSCN0080
DSCN0083
DSCN0084