burmistrz sesja czerwiecJuż wkrótce dwa radzyńskie WC będą czynne całą dobę, jesienią dodatkowa toaleta zostanie zainstalowana przy skateparku, na ryneczku wygospodarowanych zostanie 50 miejsc parkingowych  – zapowiedział na czerwcowej sesji Rady Miasta burmistrz Jerzy Rębek.

Jedno WC będzie dostępne na ryneczku przy ul Dąbrowskiego, drugie – na dworcu PKS. Ponadto konserwator zabytków zgodził się na zainstalowanie urządzenia sanitarnego w pobliżu pałacu - estetyczny, harmonizujący z otoczeniem obiekt znajdzie się przy skateparku - prawdopodobnie już jesienią.W WC na dworcu PKS i ryneczku zostaną zainstalowane urządzenia, pozwalające na korzystanie bez obecności osoby obsługującej. Toaleta na ryneczku zostanie przebudowana tak, by wejście do niej znajdowało się od ul. Dąbrowskiego.

Na terenie zajmowanym obecnie przez ryneczek powstanie parking na ok. 50 samochodów. Miejsce zostanie pozyskane w wyniku skoncentrowania stoisk handlowych. Zainstalowana zostanie tam również kamera monitorująca plac, co zapewni bezpieczeństwo  pozostawianym tam samochodom. - Plac jest idealnie usytuowany, prawie w samym centrum miasta, utwardzony, z wszelkimi elementami infrastruktury – podsumował burmistrz.