dsc 0587Coraz lepiej prezentuje się nowo budowana sala gimnastyczna przy SP 1. Prace wykończeniowe na zewnątrz i wewnątrz budynku zbliżają się końca.

Aktualnie trwają prace wykończeniowe wewnętrzne (montaż sprzętu sportowego, montaż drzwi, prace malarskie i inne kończące realizację budowy, montaż urządzeń w sanitariatach ...). Podłogi drewniane w sali gimnastycznej i pomieszczeniach na piętrze zaplecza socjalnego są już gotowe. Pomieszczenie siłowni jest już wyposażone w ciekawy sprzęt do ćwiczeń. Znajdziemy tam atlas, ławeczkę do wyciskania sztangi, stojak z hantlami oraz kilka innych elementów do wykonywania ćwiczeń. Całość wygląda naprawdę profesjonalnie. Duże wrażenie robi oświetlenia zastosowane w sali gimnastycznej.

- W projekcie wykonawczym były inne lampy, ale widząc niedoskonałości oświetlenia w innych obiektach naszego miasta zdecydowaliśmy, że poprosimy o wykonanie obliczeń i doboru oświetlenia przez profesjonalną firmę – wyjaśnia Prezes Sławomir Sałata. - Przy akceptacji Inwestora, zdecydowaliśmy energochłonne lampy ze źródłami metalo-halogenowymi zmienić na ledowe lampy firmy LUG, których moc jest mniejsza niż projektowana, a dają więcej światła i są znacznie trwalsze od zaprojektowanych wcześniej. Jest jeszcze jedna zaleta tych lamp - nie oślepiają, co jest bardzo ważne w czasie rozgrywania meczów.

Na zewnątrz obiektu pracownicy wykonują podbudowę boiska do piłki nożnej i rozkładają sztuczną trawę. Rozpoczęto prace związane montażem ogrodzenia i piłkochwytów wokół boiska. Wykonanie drogi dojazdowej od strony ul. Jana Pawła II zakończy realizację ciągów komunikacyjnych dla uczniów szkoły.

Zakończenie prac przewidziano na druga połowę czerwca br.

DSC_0569
DSC_0572
DSC_0573
DSC_0576
DSC_0578
DSC_0586
DSC_0587
DSC_0588
DSC_0589
DSC_0590
DSC_0591
DSC_0592
DSC_0594
DSC_0595
DSC_0596
DSC_0598