Informacje

image166W środę 23 maja br. w Szkole Podstawowej nr 1 odbył się powiatowy finał konkursu wiedzy prewencyjnej „JESTEM BEZPIECZNY”. Do rywalizacji przystąpili uczniowie klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu powiatu radzyńskiego.

image119Jak informuje zarząd stowarzyszenia, wielkim zainteresowaniem cieszą się zainaugurowane w marcu br. „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Ze spotkania na spotkanie, przybywa nowych słuchaczy i to bardzo cieszy, informuje wiceprezes Stanisław Niewęgłowski.

image107Od kilku lat Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim współpracuje z Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie. Umowa partnerska z placówką została zawarta w roku 2015, a obecnie rozwija się przy nieocenionym wsparciu pana Pawła Pawłowskiego, dyrektora MSP oraz pracowników - Jacka Zagożdżona i Marcina Arbuza.

herbRegionalna Izba Obrachunkowa w Lublinie Zespół w Białej Podlaskiej pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski z wykonania budżetu na 2017 rok wraz z informacją o stanie mienia. Pozytywną ocenę wydała również w sprawie wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Radzyń Podlaski o udzielenie absolutorium Burmistrzowi Miasta z tytułu wykonania budżetu za 2017 r.

obraz026W sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury 16 maja gościł Dariusz Czerniak, który zaprezentował wystawę zdjęć oraz zrelacjonował swoją wyprawę do Tybetu. Prelekcji towarzyszyło „slajdowisko” – pokaz multimedialny z tradycyjną muzyką tybetańską w tle.

img 1368„Lewy, gola!”, „Mur”- czyżby to były okrzyki z meczu piłkarskiego? Nie, nie tym razem. Takie hasła pojawiły się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, jako tytuły książek, a to za sprawą spotkania z ich autorem, Rafałem Witkiem.

14Miejska Biblioteka Publiczna im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim, w sześciu miejscach na terenie miasta zamontowała drewniane budki w kształcie pałacu, tzw. „Książniczki”. Wszystko to za sprawą realizowanego przez bibliotekę projektu „Tu mieszkam, tu zmieniam” finansowanego przez Bank Zachodni WBK.

dsc 0246

- To historyczna chwila. Rozpoczynamy proces tworzenia w Radzyniu Muzeum Żołnierzy Wyklętych - Miejsca Pamięci Ofiar Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa – powiedział Robert Mazurek – dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, inaugurując w sobotę 19 maja Noc Muzeów. W tym dniu udostępniona została do zwiedzania cela nr 6 budynku byłego aresztu śledczego Gestapo i UB w Radzyniu przy ul. Warszawskiej 5A.

przedszkolePodczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, która odbyła się 17 maja, radni podjęli uchwałę o przekształceniu Przedszkola Miejskiego w trzy odrębne placówki. Ta decyzja jest konieczna ze względu na obowiązujące prawo.

DSC 0004Na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta podjęta została uchwała zmieniające statut Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Dzięki tej zmianie ROK będzie miał możliwość utworzenia w swojej strukturze muzeum – chodzi konkretnie Muzeum Żołnierzy Wyklętych - Miejsce Pamięci Ofiar Gestapo i Urzędu Bezpieczeństwa w Radzyniu Podlaskim.

05Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek wystartowały pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, nawiązującym do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

konkurs wojewodztwoSamorząd Województwa Lubelskiego zaprasza uczniów szkół podstawowych z naszego regionu do udziału w konkursie plastycznym „Pokoloruj swój Świat”. Zadaniem uczestników jest wykonanie plakatu ukazującego zanieczyszczenia cywilizacyjne oraz promującego zrównoważony rozwój.

ceidgZgodnie z art. 61 ust. 1 i 2 ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz niektórych innych ustaw, w przypadku gdy wpis przedsiębiorcy w CEIDG nie zawiera numeru PESEL, a przedsiębiorca nie uzupełni go w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy (tj. do dnia 19 maja 2018 r.), wpis zostanie automatycznie wykreślony z CEIDG.