Polish English Hungarian

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Aktualności

Informacje

Warsztaty medialne "Nowe widnokręgi – zrozumieć media"

IMG 331421 listopada odbyły się warsztaty dziennikarskie "Nowe widnokręgi – zrozumieć media" w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Ich uczestnikami byli uczniowie z I LO, Gimnazjum im. Orląt Lwowskich, Gimnazjum nr 2, Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II z Białki (w spotkaniu uczestniczyli też uczniowie klas gimnazjalnych) i ZSP im. Jana Pawła II.

Czytaj więcej...

ROK dziękuje darczyńcom

przedmioty fot rokSerdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przekazali nam sprzęt ciemniowy, aparaty, książki, osprzęt fotograficzny oraz negatywy i fotografie. Posłużą nam do uruchomienia pracowni fotograficznej. Cały sprzęt poddany będzie przeglądom i konserwacji. Część zbiorów zostanie wykorzystana jako ekspozycja mini muzeum radzyńskiej fotografii.

Czytaj więcej...

Burmistrz Jerzy Rębek informuje: montaż instalacji solarnych rozpoczęty

Miasto Radzyń Podlaski informuje, że w dniu 13 listopada 2017 roku rozpoczął się montaż pierwszych instalacji solarnych w ramach projektu „SŁONECZNA ALTERNATYWA DLA RADZYNIA PODLASKIEGO”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, zgodnie z umową zawartą w dniu 18 września 2017 z firmą ANTINUS Sp. z o.o. Skierniewice ul. Sobieskiego 39 B5.

Czytaj więcej...

Archiwum Państwowe wróci do Pałacu Potockich – pierwsze decyzje już zapadły

Radni miejscy na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta 9 listopada wyrazili zgodę na wydzierżawienie na 30 lat bez przetargu pomieszczeń w skrzydłach Pałacu Potockich. Chodzi o pomieszczenia w skrzydle zachodnim dla Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego oraz w skrzydle wschodnim – dla Archiwum Państwowego w Lublinie Oddział w Radzyniu Podlaskim. Projekt zagospodarowania korpusu głównego pozostaje oczywiście aktualny i jest tematem odrębnym.

Czytaj więcej...

Początek przekształcenia Przedszkola Miejskiego na sesji Rady Miasta

http://radzyn-podl.pl/images/artykuly/przedszkole.JPGPodczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni podjęli uchwałę o zamiarze przekształcenia Przedszkola Miejskiego w Radzyniu Podlaskim na 3 odrębne placówki. Jak tłumaczył burmistrz Jerzy Rębek, przyczyną przekształcenia jest konieczność dostosowania organizacji Przedszkola Miejskiego do aktualnie obowiązujących przepisów prawa, to jest do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowej organizacji publicznych szkół i przedszkoli.

Czytaj więcej...

Aplikacja RSO (Regionalny System Ostrzegania)

rsoRSO to usługa, która umożliwia powiadamianie obywateli o lokalnych zagrożeniach, zarówno na stronach internetowych urzędów wojewódzkich, w naziemnej telewizji cyfrowej, w naziemnym multipleksie cyfrowym MUX-3 w programach regionalnych: w standardzie HbbTV, telegazecie, z wykorzystaniem napisów DVB oraz w aplikacji na telefon. Ostrzeżenia przed zagrożeniami otrzymujemy również przez SMS. Poprzez RSO rozpowszechniane są także poradniki postępowania w sytuacjach kryzysowych.     

Czytaj więcej...

Wyniki kontroli RIO to sukces Miasta

Kompleksowa kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej trwała od czerwca do sierpnia 2017 r., obejmowała okres od 2013 do 2017 r. - Wyniki kontroli stanowią sukces będący efektem sprawnego zarządzania działaniami miasta, pracy wszystkich pracowników urzędu, w tym pracowników wydziału finansowego, którym mam przyjemność kierować - mówi Anna Woźniak, skarbnik miasta.

Czytaj więcej...

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Radzyniu: "...by Polska umiała żyć"

IMG 2798

Główne obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada tradycyjnie rozpoczęły się od Mszy św. sprawowanej w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. - Nikt nam wolnej Ojczyzny nie podarował. Żadne sąsiedzkie mocarstwa, żadne rewolucje, nawet układ polityczny nie dał Ojczyźnie i narodowi wolności. Tę wolność naród wymodlił, wypracował i wywalczył – podkreślał w homilii dziekan radzyński, kustosz Sanktuarium MBNP ks. prał. Roman Wiszniewski.

Czytaj więcej...

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

REWITALIZACJA MIASTA