DSC 0096Z okazji 96 rocznicy urodzin Patrona szkoły - św. Jana Pawła II Zespół Szkół Ponadpodstawowych przygotował uroczystą wieczornicę, zaprezentowaną 22 maja w Sanktuarium Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Hasłem spotkania były słowa "Miłosierni jak Ojciec". Tego dnia 70. rocznicę urodzin świętował również ks. prał. Henryk Hołoweńko, budowniczy kościoła i wieloletni proboszcz parafii MBNP.

Licznie przybyłych na uroczystość gości, wśród których byli przedstawiciele władz samorządowych, oświatowych, dyrektorzy instytucji, nauczyciele, rodzice i dziadkowie wykonawców, powitał gospodarz miejsca ks. prał. Roman Wiszniewski.

- Jaka nas tu zgromadziła wewnętrzna siła, jaka moc ducha, potrzeba? - pytał ksiadz proboszcz i odpowiadał: - To Jan Paweł II dziś nas zgromadził, jak kiedyś gromadził miliony - nie po to, by ich zatrzymać przy sobie, ale by prowadzić ich do Chrystusa. Przypomniał, że to kolejne spotkanie zorganizowane przez społeczność ZSP w sanktuarium, Dyrektor ZSP Grażyna Dzida złożyła życzenia dostojnemu Jubilatowi ks. Henrykowi Hołoweńce, obchodzącemu 70. rocznicę urodzin. - To radosna okazja do podziękowań za życie i kapłaństwo, za każdy dzień, który jest owocem życia kapłańskiego – mówiła dyrektor szkoły. Dodała, że spotkanie którego okazją jest 96 rocznica urodzin patrona Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych – św. Jana Pawła II, wpisuje się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia oraz 1050 rocznicy Chrztu Polski, a także w przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Głównym punktem programu był przygotowany przez uczniów pod kierunkiem nauczycielek Ewy Kot i Renaty Sieromskiej montaż słowno-muzyczny prezentujący myśli Jana Pawła II związane z ideą Bożego Miłosierdzia oraz korespondujące z nimi teksty – refleksje i poezje wybitnych polskich twórców. Oprawę muzyczną i wokalną przygotował Tomasz Dzida – nauczyciel Gimnazjum nr 2.

Zadbano również o scenografię, w której dominował portret Patrona Szkoły – św. Jana Pawła II; kaplica, w której odbyła się wieczornica, tonęła w majowej zieleni, przestrzeń na scenie i wokół rozświetlał ciepły blask świec. Przed sceną stanął wysoki mur, który został rozebrany w trakcie inscenizacji, a z cegieł recytatorzy zbudowali drogę prowadzącą do światła – rozstawionego przed sceną i rozświetlonego płomieniami lampek krzyża.

Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku przygotowanego przez uczniów klas gastronomicznych.

Spotkanie zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” - ulubionej pieśni św. Jana Pawła II.