Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Czy miasto odzyska podatek VAT?

Od siedmiu lat samorządy w Polsce podejmują starania o odzyskanie podatku VAT, od 2 lat proces ten przebiega dość intensywnie. Jednak Miasto Radzyń w poprzednich latach takich kroków nie podejmowało. Burmistrz Jerzy Rębak podpisał umowę z firmą Deloitte, która specjalizuje się w odzyskiwaniu podatku VAT dla samorządów.

- Nie chcemy lekceważyć takiej możliwości. To będzie oznaczało powrót do miejskiego budżetu sporych sum, choć w tej chwili trudno powiedzieć, o jakie kwoty może chodzić w przypadku Radzynia – tłumaczy swoją decyzję burmistrz. Miasto niczym nie ryzykuje, bo umowa określa, że wynagrodzenie będzie wynosiło 20% od odzyskanej sumy. - Przyjąłem taką propozycję, wzorując się na innych samorządach. Takie stawki obowiązują w Polsce – dodaje Jerzy Rębek.

Na pytanie, czy do odzyskania VAT-u potrzebni są zewnętrzni doradcy - nie mogliby tego zrobić urzędnicy miejscy, odpowiada: - Podatek VAT jest to ściśle specjalistyczna, skomplikowana dziedzina życia gospodarczego, przepisy są tu niejednoznaczne, każda sprawa jest indywidualna, nie da się powielać schematów. Potrzebni są wybitni, doświadczeni specjaliści.

 

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego