Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

„Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna…”

0110 listopada, tuż przed obchodami Święta Niepodległości w całym kraju, także przedszkolaki w Filii nr 1 Przedszkola Miejskiego poznały historię drogi do wolności naszego państwa. Dzieci dowiedziały się o czasach gdy na naszej ziemi nie mogła rozbrzmiewać polska mowa i powiewać biało-czerwona flaga.

Jak trzy obce państwa dokonały rozbiorów naszego kraju i Polska na 123 lata zniknęła z mapy Europy. Przedszkolaki w skupieniu i z powagą wysłuchały całej historii. Następnie każda z grup przedszkolnych przedstawiła pieśni i wiersze o tematyce patriotycznej. Na zakończenie, pamiętając o zachowaniu należytej postawy, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski.

Tematy historyczne i narodowe nie jest łatwo przekazać małym dzieciom, ważne jest żeby wszystko przedstawić w przystępny i atrakcyjny dla dzieci sposób. Na zajęciach w grupach nasze przedszkolaki poznawały nasze symbole i barwy narodowe, wysłuchały legend o historii powstania państwa polskiego oraz wykonały piękne prace plastyczne związane z tą tematyką.

Małgorzata Kępa

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego