Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

To był bajkowy dzień…

025 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Tego dnia przypominamy bajki, które są jakże nieodzownym elementem każdego dzieciństwa.

8 listopada najmłodsze przedszkolaki „Motylki” z Przedszkola Miejskiego Filia nr 1 postanowiły uczcić ten dzień. W tym wyjątkowym dniu dzieci przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje. Przedszkolaki swoją zabawę rozpoczęły od zaprezentowania swoich strojów i przedstawienia „Jaką postacią z bajki jestem”? Następnie na czarodziejskim dywanie pofrunęły do krainy zagadek, gdzie odkrywały tytuły najpiękniejszych bajek. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały bajki o „Czerwonym Kapturku” ilustrowanej obrazkami. Po czym latający dywan zabrał dzieci wprost na „Baśniowy bal” do Kopciuszka, gdzie mogły pokazać swoje taneczne umiejętności. Wyczerpujący bal został uświęcony małym poczęstunkiem. Ta uroczystość sprawiła dzieciom bardzo wiele radości.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształtują w dzieciach odpowiednie postawy moralne. Są również idealną okazją do rozwijania dziecięcej fantazji, wyobraźni, pamięci oraz służą bogaceniu słownictwa. Dlatego warto czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego sięgania po książki.

Małgorzata Kępa

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego