Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Życzenia Burmistrza Radzynia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

burmistrzSzanowni Państwo!

Nauczyciele, Wychowawcy, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę złożyć Państwu wyrazy głębokiego uznania i wdzięczności za trud, jaki podejmujecie, by powierzone Wam dzieci i młodzież ukształtować na ludzi o światłych, otwartych umysłach, prawych charakterach i wrażliwych sercach.

Praca wykonywana przez Was dziś z wielkim poświęceniem i wielką odpowiedzialnością w dużej mierze zadecyduje o tym, jaka będzie przyszłość naszego miasta, regionu, naszego Państwa - naszej małej i wielkiej Ojczyzny.

My, mieszkańcy królewskiego miasta Radzynia, mamy szczególny powód do tego, by z dumą obchodzić Dzień Edukacji ustanowiony w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej. Filarami reformy oświaty podjętej dla ocalenia Ojczyzny w II połowie XVIII wieku byli przecież związani z Radzyniem Ignacy Potocki oraz Stanisław Kostka Potocki.

W rozpoczętym przed miesiącem roku szkolnym 2017/8 do szkół wchodzi oczekiwana przez większość Polaków reforma oświaty, której celem jest stworzenie szkoły nowoczesnej, a jednocześnie silnie zakorzenionej w naszej tradycji; w której każdy uczeń będzie miał przyjazne otoczenie i dobrą edukację.

Oby wspomniane radzyńskie dziedzictwo ośmielało Państwa do wytrwałości i ofiarności, umacniało w niestrudzonych wysiłkach, by powierzoną Państwu młodzież wychować na mądrych i uczciwych ludzi. Oby podtrzymywało w nas wiarę w skuteczność wysiłków wychowawczych i edukacyjnych!

Życzę, by ich owoce dawały Państwu wielką satysfakcję i radość; byście byli dumni ze swych wychowanków, a oni by mieli świadomość, jak wiele Wam zawdzięczają.

Dzisiejsza uroczystość niech będzie też okazją do wyrażenia słów wdzięczności za wkład Państwa Szkoły w życie intelektualne i kulturalne naszego miasta.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski

Jerzy Rębek

 

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego