Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Radzyńscy sportowcy nagrodzeni: Warto mieć marzenia i dążyć do ich realizacji

DSC 0057Podczas październikowej sesji Rady Miasta Radzyń Podlaski podsumowano funkcjonowanie sportu w mieście. W tym roku Komisja Zdrowia i Kultury Fizycznej postanowiła nagrodzić 6 zawodników i 2 trenerów. W związku z tym, że sportowcy związani z Klubem Taekwon-do przebywają na zgrupowaniu, część uroczystości została przeniesiona na sesję listopadową.

- Wszyscy dobrze wiemy, że wszelkiego rodzaju aktywność fizyczna, podejmowana rekreacyjnie czy już bardziej profesjonalnie – ma duży wpływ na nasze zdrowie: uprawiając sport mamy lepszą kondycję, samopoczucie, a przede wszystkim rzadziej zmuszeni jesteśmy do korzystania z usług służby zdrowia - mówił prowadzący uroczystość przewodniczący Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Robert Mazurek. Radny podkreślił również, że dla trenujących ważny jest też wynik sportowy, w którego osiągnięcie ma wkład wiele osób: rodzice, trenerzy, instruktorzy sportu oraz ludzie – pasjonaci w różny sposób związani z konkretnymi dyscyplinami sportowymi. Podkreślił, że Radzyń ma bazę sportową, stanowiącą wystarczające zaplecze do tego, by rozpocząć, ale też i kontynuować przygodę ze sportem. W dodatku baza ta jest poszerzana o nowe obiekty – halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 1 czy salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego.- Dzięki połączeniu tych elementów młodzież z naszego miasta może osiągać wymierne sukcesy w powiecie, województwie, w kraju, a nawet poza jej granicami.

- Dzisiaj nagrodzeni zostają młodzi sportowcy wraz ze swoimi trenerami, którzy swoją postawą udowadniają, że warto mieć marzenia i warto dążyć do ich realizacji. Ich determinacja połączona z wielkim wysiłkiem i ogromną pracą przynosi im wiele sukcesów. Wiedzcie, że doceniamy, to co robicie. Dziękujemy za godne reprezentowanie naszego miasta na różnych szczeblach rywalizacji sportowej. Życzymy Wam dalszych sukcesów, radości z uprawiania sportu i spełnienia marzeń - mówił Robert Mazurek, gratulował również trenerom, rodzicom, instruktorom sportu.

Na uroczystości zabrakło trenera Radzyńskiego Sportowego Centrum Taekwon-do Łukasza Ciężkiego oraz trzech zawodników tego klubu: Patrycji Chud, Martyny Zielnik i Eryka Niewęgłowskiego, którzy w tym czasie brali udział w zgrupowaniu Kadry Polski Seniorów Taekwon-do ITF przez zbliżającymi się mistrzostwami świata w Irlandii. Wręczenie nagród tym zawodnikom odbędzie się na listopadowej sesji.

Na sesji 6 października wyróżnienia otrzymali:

Arkadiusz Korolczuk – zawodnik LKS „Orlęta” Spomlek Radzyń Podlaski. Arek gra na pozycji środkowego pomocnika, jest etatowym reprezentantem kadry Województwa Lubelskiego w swojej kategorii wiekowej. W sierpniu 2016 r. otrzymał powołanie na konsultacje Reprezentacji Polski U-15. Od sezonu 2017/2018 został włączony do kadry III-ligowej drużyny radzyńskich „Orląt”. W obecnym sezonie zdążył już zadebiutować w oficjalnym meczu seniorów ze "Spartakusem" Daleszyce.

Piotr Zmorzyński – wychowanek LKS „Orlęta” Spomlek Radzyń Podlaski, czołowy zawodnik III-ligowej drużyny seniorów, która przez dłuższą część początkowej fazy rozgrywek o mistrzostwo III ligi w sezonie 2017/2018 była liderem tabeli. Piotr jest obecnie studentem Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej.

Łucja Szaniawska – zawodniczka Radzyńskiego Klubu Karate Kyokushin „Raptor”. Posiada licencję Polskiego związku karate. Wielokrotnie reprezentowała Radzyń Podlaski, zdobywając m.in. w 2016 i 2017 r. wicemistrzostwo Polski w kategorii do 50 kg. Ponadto Łucja zdobyła III miejsce na Pucharze Europy w kategorii do 50 kg oraz 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w Lionie.

Nie byłoby sukcesów sportowych radzyńskiej młodzieży, gdyby nie zaangażowanie i pasja ich trenerów. W związku z tym wyróżniono trenera Rafała Borysiuka. Jest on asystentem trenera III-ligowej drużyny LKS „Orlęta” Spomlek Radzyń Podlaski, a także trenerem drużyn młodzieżowych. Jego podopieczni zajęli II miejsce w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy oraz dotarli do 1/8 finału (na 204 drużyny w swojej kategorii wiekowej) międzynarodowego turnieju Gothica Cup w Szwecji (nieoficjalnych Mistrzostw Świata Drużyn Młodzieżowych). Rafał Borysiuk jest też nauczycielem wychowania fizycznego w Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim, gdzie z powodzeniem prowadzi klasę sportową o specjalności piłka nożna.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego