Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

W sprawie budowy Parku Handlowego

Rozpoczęła się budowa nowego kompleksu handlowego przy ulicy Wisznickiej. W związku z pytaniami dotyczącymi tej inwestycji, a kierowanymi do Urzędu Miasta odpowiadamy: decyzje dotyczące przeznaczenia gruntu pod działalność usługowo-handlową zostały podjęte przez Radę Miasta w roku 2006. 

Teren został scalony w latach 2007-2008, jest własnością prywatną, Miasto nie ma wpływu na proces realizacji inwestycji; jak jest to przewidziane w porządku prawnym - uzyskuje od takich obiektów jedynie podatek od nieruchomości.

Uchwałę dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego miasta radni Rady Miasta przyjęli w styczniu 2006 rok. Plan przewidywał przeznaczenie omawianego terenu przy ul. Wisznickiej (obecnie między ul. Lubelską a Prejznera) pod działalność usługowo-handlową i dopuszczał tam budowę obiektów powyżej 2000 m2. Na podstawie tej uchwały zostało przeprowadzone scalanie gruntów. Proces rozpoczął się w 2007 r., a został zakończony w styczniu 2008 r. W wyniku scalania właścicielem obszernej działki przyległej do ul. Wisznickiej i Lubelskiej oraz Stagrowskiego została jedna prywatna osoba.

Wkrótce na tym terenie (przy ul. Wisznickiej i Stagrowskiego) powstało TESCO. Na kolejnej działce ma powstać Bricomarche – supermarket typu "dom i ogród" . Działania zmierzające do budowy marketu rozpoczęły się w 2014 r., w grudniu 2015 r. inwestor, którym jest firma Krokus Sp. z o.o. z Poznania, otrzymał w Starostwie Powiatowym w Radzyniu zezwolenie na budowę. Wiosną 2016 r. miały się rozpocząć prace budowlane. Nie rozpoczęły się wówczas, bo – jak się dowiedzieliśmy w firmie Krokus – nie znalazł się franczyzobiorca (ktoś, kto byłby właścicielem sklepu i prowadził go w ramach – w tym przypadku - sieci Bricomarche).

Na kolejnej działce (przyległej do ul. Wisznickiej i Lubelskiej) w pierwszej połowie lipca br. rozpoczęto prace przy budowie Parku Handlowego. Inwestorem jest firma Adept Investment, a generalnym wykonawcą inwestycji - JMS Sp. z o.o. z Torunia. Kompleks będzie miał 3,3 tys. m2, zaplanowano w nim siedem lokali handlowych. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 100 samochodów.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego