Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Orkiestra Arti Sentemo zachwyciła włoską publiczność

33Kameralna Orkiestra Akordeonowa Arti Sentemo uczestniczyła w 22. Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym, który odbył się w położonym w Dolomitach włoskim mieście Belluno. Zespół został tam zaproszony przez orkiestrę akordeonową Rossini.Warto podkreślić, że Kameralna Orkiestra Arti Sentemo była pierwszym zespołem z Polski goszczącym na festiwau w Belluno i od razu podbiła serca włoskiej publiczności.

Arti Sentemo była gwiazdą wieczoru inaugurującego festiwal. Wcześniej wystąpiła orkiestra akordeonowa Rossini i duet akordeonowy z Włoch. Po każdym utworze w wykonaniu radzyńskiego zespołu, wypełniona po brzegi sala nagradzała orkiestrę gromkimi brawami i okrzykami: "Bravi!", "Bellissmo!", "Grazie!", "Perfecto". - Koncert zakończył się potrójnym bisem. Gratulacjom nie było końca. Członkowie orkiestry otrzymali od zachwyconych widzów upominki – wspominają członkowie orkiestry.

Drugi koncert w wykonaniu Arti Sentemo odbył się w malowniczym Auronzo di Cadore. Mimo 30-stopniowej temperatury na sali, występ był również bardzo udany.

Ostatniego dnia pobytu we Włoszech – w niedzielę 23 lipca orkiestra z Radzynia zagrała ostatni koncert w San Vito di Cadore. - Sala wypełnione po brzegi niezwykle ciepło przyjęła naszą orkiestrę, domagając się trzech bisów. Bardzo miło zaskoczyła nas orkiestra Rossiniego, która za kulisami pożegnała nas gromkimi brawami i słowami zachwytu, nawet maestro Bellus nie ukrywał wielkiego wzruszenia – mówią uczestnicy wyjazdu.

Oczywiście pobyt we Włoszech nie ograniczył się do występów – młodzież podziwiała uroki włoskich, zabytkowych miast: Belluny, Feltrei Misuriny oraz piękno górskich krajobrazów. W zabytkowym teatrze w Feltre spotkali się z burmistrzem miasta.

Pożegnanie z włoskimi gospodarzami też było pełne wzruszeń i ciepłych słów: - Przy wspólnym stole zasiedli członkowie orkiestry Arti Sentemo i zarząd orkiestry Giovanniego Rossiniego, m.in. prezydentem Alberto Lucherini i maestro Ernesto Bellus. Dostaliśmy ozdobne podziękowania i płyty z włoską muzyką akordeonową. My natomiast podarowaliśmy nasze płyty, upominki związane z Radzyniem, a także polskie sery firmy Spomlek.

Gratulujemy wyjazdu, dziękujemy młodzieży i opiekunom, na czele z dyrygentem Orkiestry Zbigniewem Czuryłą za wspaniałą promocję naszego miasta.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego