Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Msza za Ojczyznę z udziałem Chóru SP nr 2

DSC 006 Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, która została odprawiona 10 maja br. w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich, poprzedził występ uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2. Chór szkolny zaprezentował program patriotyczny przygotowany z okazji Święta Narodowego 3 Maja.

W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych Miasta Radzyń Podlaski: burmistrz Jerzy Rębek oraz przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski, a także wójt Gminy Radzyń Wiesław Mazurek. 

- Gromadzimy się dzisiaj w kościele po to, aby tak jak nasi przodkowie podziękować Panu Bogu za to dobro, które dla nas jest bezcenne, czyli naszą Ojczyzn - mówił podczas homilii ks. Mikołaj Czernecki.  Zachęcał też zebranych: - Starajmy się w świetle słów Najwyższego iść przez życie tak, aby nasz kraj był zawsze Chrystusowy, a naród nasz w Maryi widział Matkę, która nieustannie i w każdej chwili gotowa jest pomagać, bo to właśnie ona idzie z nami przez wieki chrześcijaństwa. Módlmy się i wierzmy, że przyszłe pokolenie będzie mogło żyć i cieszyć się wolną i chrześcijańską Ojczyzną, która będzie zawsze dumna i odważna.

Po Mszy wierni odmówili litanię do św. Jana Pawła II i mieli możność ucałowania relikwii Papieża Polaka.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego