Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Abstrakcje i formy realistyczne w galerii Oranżeria

IMG 3466Tradycyjnie już w piątkowy wieczór (12 maja) kustosz galerii „Oranżeria” Arkadiusz Kulpa zaprosił miłośników sztuki na wystawę. Tym razem w Radzyńskim Ośrodku Kultury swoje prace zaprezentował Jarosław Struk.

- Nasz dzisiejszy gość zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką komputerową. Jest również pedagogiem. Brał udział w wielu plenerach i wystawach zbiorowych. Głównym tematem jego prac jest architektura oraz natura, a całość łączy równowaga i spokój – mówił A. Kulpa.

Sam artysta o swoich pracach mówi krótko: - w obrazach realistycznych zawsze zostawiam sobie trochę do dopowiedzenia – trochę od serca, trochę od rozsądku – mówił.

- Lubię i abstrakcje i formy realistyczne, chociaż lepiej się czuję dokładnie po środku. To co łączy te prace to barwa. Gdy komponuję obraz to barwa jest jedna. W moich obrazach od jakiegoś czasu pojawia się również światło, którego kiedyś unikałem. Ostatnio pojawiła się też perspektywa, której tak często unikałem. Malarstwo sprawia mi wielką przyjemność. Lubię to robić i nie zamierzam przestać – wyjaśniał zebranym Struk.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego