Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Czerwiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Wanda, Józef, Albin
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Patron PSM Karol Lipiński – "chłopak stąd"

P1010839Koncertem muzyki skrzypcowej społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego 7 kwietnia uczciła Dzień Patrona. Na scenie sali koncertowej PSM wystąpili uczniowie klasy skrzypiec.

- Ten mały chłopak, który tu się urodził, tu pobierał od swego ojca pierwsze lekcje gry na instrumencie, został wielkim, wspaniałym dyrektorem Opery Drezdeńskiej, koncertował na największych scenach świata. Ten z Radzynia, stąd! – podkreślał w słowie wprowadzającym dyrektor PSM Zbigniew Czuryło. - Warto o tym pamiętać, że nie miejsce urodzenia decyduje o losie człowieka, ale talent, pracowitość. Patron szkoły powinien być dla nas powodem dumy, satysfakcji, bo jesteśmy w miejscu, gdzie wielki, wspaniały wirtuoz uczył się gry na instrumencie jak każdy z was.

Następnie dyrektor Z. Czuryło przypomniał, że ostatnie lata życia Karol Lipiński spędził w Urłowie na Ukrainie, gdzie uczył dzieci gry na skrzypcach, przekazywał im swój największy skarb - wiedzę, jaką posiadał. - To się także dokonuje tutaj – przekazywanie wiedzy muzycznej. Możecie uczyć się gry na skrzypcach w Pałacu Potockich w Radzyniu w Państwowej Szkole Muzycznej, której patronem jest Karol Lipiński- chłopak stąd, najwspanialszy wirtuoz w Europie a może nawet w ówczesnym świecie. Warto sobie uświadomić, jaką mamy wspaniałą spuściznę – mówił dyrektor szkoły.

Koncert poprowadziły Patrycja Goławska i Weronika Jurkiewicz, biografię Patrona Szkoły zaprezentowała Amelia Korulczyk, która zdobyła I miejsce w V Konkursie Wiedzy o Karolu Lipińskim i Dniach Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaski.

Koncert przygotowała Dorota Szostakiewicz.

W programie znalazły się: „Duetto”, cz. 1, Affettuoso G. Ph. Telemanna, "Mazurek a-mol op. 67 nr 4" F. Chopina, "Burleska" Grażyny Bacewicz, Tango „La Payanca”, Augusto Berto „Wiązanka melodii bałkańskich", "Tarantella" A. Komarowskiego, "Taniec żydowski", "Gawot”, “Tamburyn” A. Aubera, „Quizas, Quizas, Quizas” O. Farresa, „Show Stopper” oraz „Wild West”(„Dziki Zachód”) E.H. Jonesa. W koncercie wystąpili: Patrycja Maliszewska, Małgorzata Kowalczyk, Wiktoria Grochowska, Anna Lipińska, Natalia Dyjak, Amelia Wieczorek, Michał Danilczuk, Zuzanna Falkowska, Natalia Danilczuk, Aleksandra Nawara, Aleksandra Polak, Aleksandra Nawara, Milena Prokopiuk. Uczniów przygotowali nauczyciele: A. Jodłowska-Resiak, M. Szuksztul, N. Pomyłujko, Ł. Resiak, Elżbieta Charlińska.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wernisaż wystawy karykatur Przemysława Krupskiego

23 czerwiec 2017 18:00

Piracki Festyn Przedszkolaka

24 czerwiec 2017 10:00

TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ BIAŁY DŹWIEDŹ 2017

25 czerwiec 2017 10:00

TURNIEJ KOSZYKÓWKI STREETBALL

01 lipiec 2017 15:00

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego