DSC 0095W niedzielę 2 kwietnia br. nad zalewem w Radzyniu Podlaskim, odbyły się zawody wędkarskie o puchar burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka, zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Amur".

- Pogoda wręcz idealna do wędkowania – mówili organizatorzy, otwierając wydarzenie. Do zmagań przystąpiło 53 zawodników w kategorii seniorów oraz 9 zawodników w kategorii młodzieży.

Po blisko 6 godzinach zmagań, komisja przystąpiła do ważenia złowionych ryb. Obecny na zawodach burmistrz podczas wręczenia nagród wyraził swój podziw dla osób uprawiających ten rodzaj sportu. - To, co jest piękne w państwa sporcie, to obcowanie z przyrodą. Świadczy to na pewno o człowieku, o jego wrażliwości. Zdumiony jestem ilością zawodników, nie sądziłem, że jest Państwa tutaj aż tyle. To cieszy i myślę, że niewątpliwie jest to piękny przykład dla najmłodszych. Dziękuję organizatorom za przygotowanie tych zawodów a zwycięzcom oraz pozostałym uczestnikom gratuluję udziału – mówił Jerzy Rębek.

Zwycięzcą w kategorii seniorzy został Cezary Mazgaj, drugie miejsce zajął Andrzej Kowalski, trzeci zaś był Dominik Wawruszak. W klasyfikacji juniorów, pierwsze miejsce wywalczył Adam Śledź, drugie miejsce zdobył Michał Karwowski, a na 3 miejscu uplasował się Marek Koczkodaj.

Dodatkowe wyróżnienie - za największą rybę (karp 1390 g) – przyznano Sebastianowi Śledźowi, a nagrodę sędziów za okonia (180 g) odebrał Damian Sobieszek.