Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 20 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Edyta, Edmund, Anatol

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Sukces uczennicy Gimnazjum nr 2 i Teatru Domowego "JUŻ KOŃCZYMY" na Ogólnopolskim Przeglądzie Teatralnym

01W dniach 16-17 marca br. w Zespole Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie już po raz ósmy miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Ogólnopolski Przegląd Form Teatralnych Inspirowanych Myślą Jana Pawła II.

Obecnych było 12 zespołów teatralnych:
- atmo.sfera – Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie
- Koło Teatralne przy Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie
- Kolce Róży – Gimnazjum nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie
- AD HOC – Pallotyńskie Gimnazjum i LO im. Stefana Batorego w Lublinie
- TEATR KROPKA PO PROSTU – IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie
- Teatr Pierwsze kroki – Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
- Młodzieżowy Zespół ARA – Gminny Ośrodek Kultury w Rejowcu
- Kołek w płocie – Zespół Szkół w Milanowie im. J.I. Kraszewskiego
- Vox cordis – Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Chełmie
- Teatr STRASZYDEŁKA – Gminny Ośrodek Kultury Ulan - Majorat
- Zespół teatralny przy Radzyńskim Ośrodku Kultury we współpracy z Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim
- Teatr młodzieżowy JUŻ KOŃCZYMY – Teatr domowy w Radzyniu Podlaskim.

Występom przyglądało się Jury w składzie:
- Małgorzata Adamczyk - instruktor teatralny, pracownik Teatru im. H. CH. Andersena w Lublinie
- Jolanta Tomasiewicz - Dyrektor Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Lubartowie
- ks.dr Mariusz Lach - asystent w Katedrze Dramatu i Teatru KUL, kierownik artystyczny Teatru ITP
- Jacek Brzeziński - aktor teatru PROVISORIUM
- Robert Grudzień - artysta muzyk, kompozytor, solista Filharmonii Lubelskiej, dyrektor festiwali muzycznych.
Teatry zaskoczyły jury i publiczność różnorodnością interpretacji nauczania naszego Patrona.

Wielka Gala rozpoczęła się w drugim dniu Przeglądu o godz. 14-ej. Obecni byli goście:
- Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty
- ks. dr Krzysztof Gałan - Dyrektor Wydziału ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitarnej w Lublinie
- Mariusz Banach - Przewodniczący Komisji Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
- Wojciech Polak - Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin
- Halina Gudyka, Karol Biszczak - Przedstawiciele Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie
- Mieczysław Hasiak - Przyjaciel Szkoły
- Artur Surowski, Rafał Radliński - Absolwenci Szkoły, aktorzy szkolnego teatru, wychowankowie Elżbiety Hasiak.
Tegorocznym laureatem „Złotej Maski” za dojrzałą formę teatralną z ważką problematyką został zespół teatralny TEATR KROPKA PO PROSTU za spektakl „Jednokomórkowce”, zespół prowadzony przez Katarzynę Kasprzycką.
Po raz pierwszy została przyznana Nagroda im. Elżbiety Hasiak jako uhonorowanie pracy, talentu i pasji w prowadzeniu młodzieży po drogach sztuki teatru. Laureatką została Katarzyna Kasprzycka - instruktor TEATRU KROPKA PO PROSTU.

Jury postanowiło wyróżnić spektakle:
- „Król wschodzącego słońca” Zespołu „atmo.sfera” pod kierunkiem Justyny Krenz
- „Kamieniołom” Teatru STRASZYDEŁKA pod kierunkiem Barbary Michalczuk, Sławomira Żyłki oraz Marka Lipińskiego
- „Zamęt w głowie. Symptomy współczesności” Teatru Pierwsze kroki pod kierunkiem Małgorzaty Olewińskiej-Kiszczak
- „Gra o lepszy świat” Teatru Kołek w płocie pod kierunkiem Marzeny Zawiszy
- „Baptysterium” Teatru Domowego  JUŻ KOŃCZYMY pod kierunkiem Ewy Śliwińskiej.
Nagroda publiczności przyznawana przez Młodzieżowe Jury, powędrowała w ręce: TEATRU KROPKA PO PROSTU za spektakl "Jednokomórkowce”.

Za aktorstwo zostali nagrodzeni:
- Szymon Kuna z Teatru „atmo.sfera”
- Michał Serwa z Teatru „atmo.sfera”
- Oskar Iwanicki z Teatru Pierwsze kroki
- Anna Szuczak z Teatru Kołek w płocie
- Patryk Łazuga z Teatru Straszydełka
- Anna Lipińska z Teatru Straszydełka
- Gabriela Łazuga z Teatru Straszydełka
- Weronika Wronowska - za rolę Róży w spektaklu „Wiatr wieje tam, gdzie chce”; uczennica Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim z teatru pod kierunkiem Elżbiety Żukiewicz

Wyróżnienia wokalne otrzymali:
- Monika Dąbrowska z Teatru Vox cordis
- Paulina Szczerba z Teatru Kołek w płocie
- Adam Wdowiak z Teatru AD HOC.

Gratulujemy!

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego