Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 30 Marzec 2017    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Leonard, Dobromir

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

V Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Karola Lipińskiego

konkurs lipinski29 marca 2017 r. Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. Karola Lipińskiego już po raz piąty organizuje Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Karola Lipińskiego oraz o Dniach Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Radzynia Podlaskiego oraz Powiatu Radzyńskiego.

Nadrzędnym celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży sylwetki Karola Lipińskiego – wybitnego artysty-muzyka, wirtuoza skrzypiec urodzonego w Radzyniu Podlaskim w roku 1790 oraz jego twórczości, a także zapoznanie z historią cyklicznej imprezy muzycznej pod nazwą Dni Karola Lipińskiego oraz zainteresowanie uczestników muzyką jako jedną z dziedzin życia duchowego człowieka. Celom tym patronują: Starosta Radzyński oraz Burmistrz Radzynia Podlaskiego.

Konkurs ma charakter trzyetapowy. Do fazy pierwszej – wewnątrzszkolnej – zgłosiło się 109 uczestników z całego powiatu. Do etapu półfinałowego zakwalifikowało się 29 uczniów. Półfinał i finał konkursu odbędzie się w środę 29 marca 2017 r. o godzinie 9.00 w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Wręczenie nagród laureatom Konkursu odbędzie się w tym samym dniu w Izbie Pamięci Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim o godzinie 13.30. Organizatorzy przewidzieli trzy nagrody rzeczowe (za miejsca I – III) i dwa wyróżnienia (miejsca IV i V) w każdej z grup wiekowych.

Sponsorem strategicznym konkursu jest Spółdzielcza Mleczarnia SPOMLEK w Radzyniu Podlaskim, zaś słodki poczęstunek dla uczestników ufundował dr Gerard.

Agnieszka Jeż
Prezes RTM

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wernisaż wystawy "Africanum"

31 marzec 2017 18:00

VIII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego

01 kwiecień 2017 10:00

Koncert Jana Kondraka

01 kwiecień 2017 19:00

VIII Szachowy Memoriał Eugeniusza Paśnikowskiego

02 kwiecień 2017 10:00

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego