Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Uwaga! Akcja! Wznawia działalność radzyńskie kino!

radzyn kinoPo latach przerwy, swoją działalność wznawia kino przy Radzyńskim Ośrodku Kultury. Jak informuje dyrektor ROK Paweł Żochowski, jest to na razie próba reaktywacji ale już od 18 marca br. będzie można w Radzyniu obejrzeć najnowsze hity jak i premiery kinowe.

- Przystąpiliśmy do prac związanych z modernizacją i cyfryzacją kina. Cały sprzęt jak i wyświetlanie będzie obsługiwane przez firmę zewnętrzną z Lublina. Obecnie wybraliśmy takie właśnie rozwiązanie z prostego powodu… nie stać nas na zakup specjalistycznego projektora. Jak wiadomo, zapotrzebowanie na kino w Radzyniu jest, także dokładamy wszelkich starań, aby tą formę rozrywki w naszym mieście zapewnić. Zasady współpracy z firmą są bardzo proste, wynajmują od nas salę oraz obsługują całość. My na chwilę obecną nie dokładamy do tego ani złotówki. Być może - o ile kino w Radzyniu się sprawdzi i będzie nim zainteresowanie - będziemy partycypować w kosztach, dokładając się do zakupu specjalnego ekranu, na którym będzie możliwość wyświetlania filmów w jakości 3D. Obecny ekran i tak jest w złym stanie i przydałaby mu się wymiana, także jeśli będzie zainteresowanie kinem, na pewno będziemy działać dalej w tym kierunku – wyjaśnia dyrektor.

Według zapowiedzi firmy, która podjęła się tego przedsięwzięcia, mieszkańcy Radzynia będą mogli obejrzeć bez żadnego opóźnienia filmy, które wchodzą na ekrany a także jest szansa na premiery.

Jak zaznacza dyrektor, jest to dopiero początek wznowienia działalności kina. - Mam nadzieję, że uda nam się „wskrzesić” radzyńskie kino jednak nie ukrywam, że wszystko zależy od mieszkańców i ich zainteresowania. Sam projektor, wymiana nagłośnienia kinowego, nowy ekran 3D, pomijając inne aspekty, to koszt blisko 600 tysięcy złotych. Jeśli będzie zainteresowanie, to obiecuję, że dołożę wszelkich starań, aby kino na stałe zagościło w naszym mieście. Obecne rozwiązanie pozwoli nam zorientować się w temacie i podjąć ewentualne dalsze kroki. Czekamy także na informację z Ministerstwa Kultury na temat naszego wniosku o dofinansowanie wymiany foteli. Jeśli je dostaniemy, to jeszcze w tym roku zechcemy wymienić je na nowe – wyjaśnia P. Żochowski.

Obecnie w Radzyńskim Ośrodku Kultury trwają prace nad zamontowaniem nowego projektora. Stary sprzęt został już zdemontowany i jak zdradza dyrektor, najprawdopodobniej stanie tuż przy kasie biletowej jako eksponat.

Repertuar na najbliższy tydzień.

kino repertuar

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego