Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

"O kobietach i mężczyznach - pół żartem pół serio"

IMG 2762Minione niedawno Święta: Kobiet (8 marca) i Mężczyzn (10 marca) stały się wspaniałą okazją do spotkania, które przygotowało Gimnazjum nr 2 we współpracy z Uniwersytetem Trzeciego Wieku. Program "O kobietach i mężczyznach pół żartem, pół serio" zaprezentowany w Radzyńskim Ośrodku Kultury w niedzielne popołudnia (12 marca) rozbawił i zachwycił licznie zebraną widownię. Świadczyły o tym salwy śmiechu i gromkie brawa, jakimi nagradzano wykonawców.

Cały występ miał formę programu telewizyjnego "Gadanie na ekranie", który połączył konferansjerkę (Anastazja Bąk i Hubert Wyrwisz) z występami wokalnymi, tanecznymi oraz skeczami, w przezabawnych scenkach ukazującymi, jak mężczyźni widzą kobiety – i vice versa. Chwilę refleksji "serio" zapewnili "Starsi Panowie Dwaj", reprezentujący Uniwersytet Trzeciego Wieku: Dariusz Gałan i Kazimierz Szynkaruk. Recytowane przez nich strofy poezji wprowadziły chwilę wzruszenia i refleksji o tym, co nie tyle różni, ale łączy: o miłości, tęsknocie, przemijaniu...

Świetnie zaplanowany scenariusz sprawił, że ani na chwilę nie można było oderwać uwagi od tego, co działo się na scenie, ale przyczyniło się do tego też wspaniałe wykonanie wszystkich – bez wyjątków – "numerów". Mieliśmy na deskach Oranżerii prawdziwe talent show.

Popisy wokalne przypomniały niezapomniane przeboje: „Być kobietą” (Gabriela Warwas), "O mnie się nie martw" (Alicja Zając), „Bo z dziewczynami” (Wojciech Zając, Igor Terlikowski i Dawid Mitroniuk), „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia” (Magdalena Ochnio), „Zapamiętaj” (Natalia Szczęśniak). Wykonawcy wzbudzili podziw i entuzjazm widowni nie tylko świetnym wokalem, ale także pełną wdzięku, temperamentu i humoru choreografią. Układami tanecznymi zachwycił zespół w składzie: Alicja Zając, Weronika Wronowska, Anna Skoczylas, Weronika Niewiadomska, Daria Milczek, Julia Melchior, Marta Zielińska, Paulina Kowalska i Anna Zawada.

Gromkie brawa i salwy śmiechu towarzyszyły prezentowanym monologom Igora Terlikowskiego i Wojciecha Zająca oraz skeczom w wykonaniu Gabrieli Warwas i Wojciecha Zająca oraz Weroniki Niewiadomskiej i Jakuba Mainusza w krzywym zwierciadle satyry pokazującym typowo damskie i męskie przywary.

W finale wystąpił Tomasz Dzida – nauczyciel muzyki w GP2. Jego brawurowe wykonanie piosenki „Ach, te baby” stało się świetnym spuentowaniem zarówno treści, jak i formy artystycznej całości.

Słowa podziwu i podziękowań dla wykonawców i twórców spektaklu były szczere i zasłużone. Przyjmowały je panie – polonistki z "Dwójki": Marzena Sawicka, Elżbieta Żukiewicz, Agnieszka Grochowska oraz Tomasza Dzida – odpowiedzialny za stronę muzyczną przedstawienia.

W imieniu widzów wypowiedział je ze sceny obecny na przedstawieniu burmistrz Radzynia Jerzy Rębek. - Pragnę wyrazić wielką wdzięczność za piękne przeżycia dzisiejszego wieczoru: zarówno aktorom jak i twórcom dzisiejszego przedstawienia - uczniom i nauczycielom Gimnazjum nr 2 oraz przedstawicielom Uniwersytetu Trzeciego Wieku - mówił włodarz Miasta, który zachęcił do tego, by wielką miłością sympatią i szacunkiem obdarzać kobiety każdego dnia.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego