Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 24 Wrzesień 2017    |    Imieniny obchodzą: Dora, Gerard, Teodor

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje

6. Radzyńska Gromada Zuchowa „Ogniki” zaprasza

harcerze ognikiJuż w najbliższą sobotę 23 września rozpoczynamy kolejny rok pracy 6. Radzyńskiej Gromady Zuchowej "Ogniki". Spotkanie odbędzie się w harcówce mieszczącej się w Pałacu Potockich przy ul. Jana Pawła II 2 o godzinie 10.30. Na dobry początek proponujemy dotychczasowym oraz nowym zuchom "Zuchowe Igrzyska Olimpijskie".

Czytaj więcej...

Zmarł dr Janusz Kościelecki

dr koscielecki18 IX 2017r. w Lublinie zmarł ś.p. Janusz Kościelecki - lekarz medycyny – specjalista I stopnia z zakresu chorób wewnętrznych oraz II stopnia z zakresu reumatologii i organizacji ochrony zdrowia, ordynator oddziału reumatologii, wieloletni dyrektor SP ZOZ. Funkcję pełnił od 1 listopada 1972 r. do 30 czerwca 1998 r.

Doktor Janusz Kościelecki pochodził z Kolna. W 1958 r. ukończył Liceum Felczerskie w Chełmie. Tego samego roku rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Lublinie. Dyplom lekarza otrzymał sześć lat później. Pracę zawodową w Radzyniu Podlaskim podjął bezpośrednio po studiach. Początkowo stażysta, następnie asystent na oddziale chorób wewnętrznych.

Za działalność zawodową i społeczną był wyróżniany odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Najbardziej cenił odznakę "Kryształowe Serce”, którą otrzymał za propagowanie honorowego krwiodawstwa.

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka w radzyńskich przedszkolach

DSC 0022Każdy przedszkolak wie, że 20 września nie jest zwykłym dniem... w tym dniu jest obchodzony Dzień Przedszkolaka. Z tej to właśnie okazji, w radzyńskich przedszkolach miejskich, rozległ się wesoły gwar, śmiech i słowa śpiewanego przez dzieci ,,Hymnu Przedszkolaka”.

Czytaj więcej...

„Warto żyć, trudzić się a nawet umierać dla wielkiej i słusznej sprawy”

DSC 0018W dniach 18-19 września br. odbył się XVII Rajd Pamięci Harcerzy Radzyńskich im. Kazimierza Odrzygoździa. Oficjalne rozpoczęcie zainaugurowała polowa msza święta, odprawiona pod symboliczną mogiłą harcerzy, poległych w lesie koło wsi Sitno. Powitania zebranych gości dokonał Robert Mazurek, zaś jeden z harcerzy przybliżył wszystkim historię miejsca.

Czytaj więcej...

17 września w Radzyniu...

DSC 0142W samo południe 17 września, przy dźwięku syren upamiętniających 78. rocznicę agresji Rosji Sowieckiej na Polskę burmistrz Jerzy Rębek oraz przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem Niepodległości. W ten sposób przedstawiciele władz miasta przypomnieli wydarzenia, których ofiarami byli również mieszkańcy Radzynia.

Czytaj więcej...

Pałac Potockich w gronie TOP 5 zamków i pałaców w Polsce. Na drugim miejscu!

Kolejnym sukcesem i wielką promocją dla Pałacu Potockich okazała się sonda Polskiej Organizacji Turystycznej TOP 5 zamków i pałaców. Nasza "Perła" – po zdecydowanym zwycięstwie na etapie wojewódzkim przeszła do etapu ogólnopolskiego i znalazła się na drugim miejscu! Walczyliśmy zaciekle, zdobywając 29,3% głosów internautów, ulegliśmy tylko zamkowi w Niemodlinie (33,3%).

Czytaj więcej...

Radzyńscy turyści zwarli szyki

turysci zwarli szyki 201714 września w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie organizacyjne Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK nr 21. Podczas niego podsumowana została działalność koła w minionych dwunastu miesiącach, wybrano nowe władze oraz przyjęto plan pracy na rok szkolny 2017/2018.

Czytaj więcej...

Umowa na dofinansowanie Stacji Uzdatniania Wody podpisana!

umowa pukUmowa między Zarządem Województwa Lubelskiego a Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w sprawie dofinansowania modernizacji Stacji Uzdatniania Wody i części wodociągów w Radzyniu została podpisana 11 września w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie. Dokument podpisali ze strony UM: marszałek Sławomir Sosnowski i wicemarszałek Krzysztof  Grabczuk, ze strony PUK prezes Zarządu PUK Sławomir Sałata i jego zastępca Piotr Kopeć. Dofinansowanie wyniesie 3 507 018,88 zł.

Czytaj więcej...

PUK na sesji Rady Miasta: Przedsiębiorstwo się rozwija - miasto zyskuje

Sprawozdanie finansowe Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych Sp. z o. o. za rok 2016 złożył podczas ostatniej sesji Prezes Zarządu – Sławomir Sałata. - Patrząc na to sprawozdanie, na wyniki, na odbudowę bazy, taboru, można stwierdzić, że Przedsiębiorstwo rozwija się, daje miejsca pracy, dywidendę dla właściciela, czyli do kasy Miasta. Dziękujemy za kolejny rok pracy całej załodze, a także Panu Burmistrzowi za właściwy nadzór nad firmą - podsumował Adam Adamski, przewodniczący Rady Miasta.

Czytaj więcej...

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego