Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 25 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Urban, Magda
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje

Już od 11 czerwca ruszy stacja kolejowa w Bedlnie!

pkp bedlnoJuż 11 czerwca wznowiony zostanie ruch kolejowy na odcinku Łuków – Parczew! Mieszkańcy Radzynia i okolic będą mogli korzystać z połączeń kolejowych do Warszawy i Lublina, wsiadając na przywróconej do życia stacji w Bedlnie. Pociąg będzie jechał z prędkością do 120 km/h, co zapewni szybki i wygodny transport.

Czytaj więcej...

Radzyń na trasie rowerowej sztafety dookoła świata!

bike jamboree logoNasze miasto znalazło się na trasie rowerowej sztafety dookoła świata, realizowanej w ramach unikatowego projektu Bike Jamboree 2019. Organizatorami projektu są Związek Harcerstwa Polskiego, Fundacja Światowe Jamboree oraz Stowarzyszenie Afryka Nowaka. Rowerzyści będą gościli w naszym mieście 5 czerwca.

Czytaj więcej...

Naczelny Sąd Administracyjny uznał racje Miasta Radzyń w sprawie dotacji na park

park palacNaczelny Sąd Administracyjny 17 maja uchylił w całości wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie w sprawie odrzucenia przez Urząd Marszałkowski wniosku o dotacje na renowację parku. NSA odstąpił od rozstrzygnięcia tej sprawy, ponieważ konkurs został już wcześniej - 21 lutego przez Urząd Marszałkowski unieważniony w całości bez podania przyczyn do publicznej wiadomości.

Czytaj więcej...

Spotkanie integracyjne Stowarzyszenia "Radzyńskie Wrzosy": Wasza działalność jest budująca

P1011851Na spotkanie integracyjne Stowarzyszenia "Radzyńskie Wrzosy" seniorzy przygotowali wiele atrakcji, a przede wszystkim zapewnili przemiłą atmosferę. Występy wokalne, prezentacja wierszy i rękodzieła, kabaret, zabawa taneczna - dały okazję do poznania wielorakich talentów radzyńskich seniorów, a także ich temperamentów i wielkiego poczucia humoru. Wydarzenie odbyło się 6 maja w sali konferencyjnej Pałacu Potockich.

Czytaj więcej...

Urząd Marszałkowski potwierdził przyjęcie wniosku PUK: Będzie dofinansowanie Stacji Uzdatniania Wody!

pukUrząd Marszałkowski potwierdził, że wniosek Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Radzyniu "Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody oraz przebudowa wybranych sieci wodociągowych na terenie Miasta Radzyń Podlaski" został przyjęty do dofinansowania. "Wniosek spełnił wszystkie kryteria wyboru projektów i otrzymał pozytywna ocenę, uzyskując 63 punkty" czytamy w piśmie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, jakie dotarło do Prezesa Zarządu PUK 18 maja.

Czytaj więcej...

Podsumowanie "Miejskiego Programu Rewitalizacji"

DSC 0011Konferencja podsumowująca przygotowanie Miejskiego Programu Rewitalizacji Miasta Radzyń Podlaski na lata 2016-2023 odbyła się 17 maja w sali konferencyjnej Urzędu Miasta. - Przygotowujemy kilkanaście programów rewitalizacyjnych, zapewniam, że te państwa projekty podstawowe są naprawdę dobrze przemyślane i ważne – powiedział Piotr Janczarek - prezes Lubelskiej Fundacji Inicjatyw Ekologicznych, która przygotowywała program.

Czytaj więcej...

Dotacje dla "Kacperka" wzrosły, a nie zmalały

herbW roku 2016 dotacja Miasta do dziecka uczęszczającego do przedszkola niepublicznego wynosiła miesięcznie 490,61zł, a od marca 2017 r. wynosi 501,89 zł. Z tych danych wynika, że nastąpił wzrost o 11,28 zł. Tymczasem do Urzędu Miasta docierają sygnały od rodziców dzieci uczęszczających do Niepublicznego Przedszkola „Kacperek”, że znaczne podwyżki opłat w tej placówce (o 50 zł – ze 100 do 150 zł miesięcznie) uzasadniane są przez właściciela głównie tym, iż „Burmistrz odciął środki”. Takie stwierdzenie jest zatem ewidentną nieprawdą.

Czytaj więcej...

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego