Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 22 Lipiec 2017    |    Imieniny obchodzą: Maria, Magdalena, Wawrzyniec

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Informacje

Aby plony były obfite, a żywność - bezpieczna

DSC 0024O tym, jak ważna jest ochrona roślin uprawnych, mogą świadczyć dane ekonomiczne. - Według wyliczeń specjalistów, szkodniki i choroby pochłaniają aż 35% produkcji roślinnej. Przy uzyskiwanej wartości produkcji rocznej wynoszącej w Polsce 50 mld zł straty szacowane są na 27 mld zł! To pokazuje, jakie są możliwości, jakie mogą być efekty skutecznej ochrony roślin – powiedział Główny Inspektor Ochrony Roślin i Nasiennictwa Andrzej Chodkowski, który przebywał w Radzyniu 14 lipca.

Czytaj więcej...

Miła, choć niespodziewana wizyta zagranicznych gości

DSC 0063Grupa młodzieży z Litwy, Gruzji i Polski podróżująca po Polsce w ramach programu realizowanego we współpracy z Ochotniczymi Hufcami Pracy „Ku przyszłości” odwiedziła Radzyń Podlaski. W Urzędzie Miasta przywitał ich burmistrz Jerzy Rębek wraz z zastępcą Tomaszem Stephanem.

Czytaj więcej...

Miasto uzyskało dotacje MKiDN na remont fragmentu Pałacu Potockich

Dofinansowanie w wysokości 160 tys. zł na remont elewacji południowego pawilonu wschodniego skrzydła Pałacu Potockich przyznało Miastu Radzyń Podlaski Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wniosek uzyskał wysoką punktację (82,8 punktów) i znalazł się się na wysokim – 4 miejscu listy wniosków, które zostały złożone w drugim naborze programu MDKiN „Ochrona zabytków 2017”. Po zmianach wprowadzonych w budżecie na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta bezzwłocznie zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie zadania.

Czytaj więcej...

Powstaje projekt zagospodarowania Pałacu Potockich

Jak już informowaliśmy, 16 czerwca została podpisana umowa między Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski Jerzym Rębkiem a rektorem Politechniki Lubelskiej prof. Piotrem Kacejko na wykonanie projektu budowlanego wraz z koncepcją zagospodarowania korpusu głównego Pałacu Potockich. Obecnie trwają intensywne prace nad projektem, jego wykonawcy są częstymi gośćmi w naszym mieście. Termin ukończenia prac upływa 30 września br.

Czytaj więcej...

Święto policji w radzyńskiej komendzie

swieto policji 0211 lipca br. w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim odbyła się uroczystość z okazji Święta Policji. Podczas akademii z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkom. Jerzego Czebreszuka, 37 funkcjonariuszy otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne. Wręczone zostały również nagrody i podziękowania.

Czytaj więcej...

"Trzeba stworzyć system odwadniania miasta"

04W ostatnich tygodniach nasze miasto nawiedziły dwie klęski żywiołowe: wichura, która powaliła kilkadziesiąt drzew w mieście, i ulewa, która spowodowała sparaliżowanie wielu ulic i zalanie piwnic, tak że straż pożarna musiała interweniować kilkadziesiąt razy. Łączą się z tym spore straty materialne, choćby ze względu na to, że w podpiwniczeniach wiele osób ma kuchnie, pralnie.

Czytaj więcej...

„Radzyńskie Dni z Fotografią” gratką dla amatorów i profesjonalistów

DSC 6983„Impreza udana” w tych dwóch słowach Tomasz Młynarczyk, pomysłodawca „Radzyńskich Dni z Fotografią” podsumował wydarzenie, które miało miejsce 8-9 lipca br. w Radzyniu Podlaskim. Impreza została zorganizowana w ramach Dni Radzynia, której organizatorami byli: Radzyński Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Descartes – Wschodnie Projekty Fotograficzne.

Czytaj więcej...

Wieczór autorski z Mariuszem Boberem w MBP

DSC 013W piątkowe popołudnie (07.07) w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim odbyło się spotkanie autorskie z poetą, prozaikiem, człowiekiem nieszablonowym, Mariuszem Boberem i promocja jego najnowszej książki „Prozatorium wierszem rodzone”. Gość to rodowity radzynianin, znany głównie z pracy w „Grocie”, „Kozirynku” i z autorskiej gazetki „Myśl twórcza” oraz z bardzo szerokiej działalności kulturalno-oświatowej. Ważnym aspektem jego życia zawodowego jest też coaching twórczej kariery.

Czytaj więcej...

Spotkanie informacyjne "Podejmowanie działalności gospodarczej oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych przy wsparciu Funduszy Europejskich"

Lokalny Punkt Informacyjny w Białej Podlaskiej organizuje w dniu 18 lipca 2017 r. spotkanie informacyjne dla osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą z pomocą Funduszy Europejskich, na które zaproszeni będą przedstawiciele firm i instytucji dysponujących w najbliższym czasie takimi środkami.
Miejsce spotkania: Biała Podlaska, ul. Warszawska 14, sala audiowizualna nr 8.
Program spotkania informacyjnego [DO POBRANIA]

Czytaj więcej...

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego