Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Edukacja

Pierwszy dzwonek w radzyńskich szkołach

1 września uczniowie z radzyńskich szkół przywitali nowy rok szkolny, na który jak żartobliwie powiedziała dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich Bożena Płatek, wielu z utęsknieniem czekało.

Wraz z uczniami nowy rok szkolny witał burmistrz miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, który podczas swojego wystąpienia w Szkole Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1 podkreślił, jak ważną rolę w życiu młodego człowieka pełni edukacja.

Czytaj więcej...

Nowe plecaki dla podopiecznych MOPS

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Z tej to właśnie okazji Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radzyniu Podlaskim wraz z PGE Dystrybucja S.A. przygotowali dla najmłodszych potrzebujących mieszkańców miasta drobne upominki w postaci 50 wyposażonych plecaków szkolnych.

Czytaj więcej...

Wyprawka szkolna 2015 jeszcze do 4 września!

Na podstawie Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych dofinansowanie zakupu podręczników przysługuje następującym uczniom rozpoczynającym w roku szkolnym 2015/2016 naukę:

Czytaj więcej...

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok 2015/2016

BURMISTRZ MIASTA RADZYŃ PODLASKI informuje, że wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2015/2016 można składać w Urzędzie Miasta pokój nr 16 (3 piętro) w dniach 25 sierpnia - 15 września 2015 r.

Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Radzyń Podlaski znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Czytaj więcej...

Najlepsi uczniowie nagrodzeni: Jesteście wspaniałymi ambasadorami naszego miasta

Najlepsi uczniowie nagrodzeni: Jesteście wspaniałymi ambasadorami naszego miastaCzerwcowe sesje Rady Miasta mają od lat niezwykle uroczysty i radosny akcent. Jest to moment wyróżniania uczniów szkół podstawowych i gimnazjów za szczególne osiągnięcia w nauce. Na sesji, która odbyła się 18 czerwca z rąk Burmistrza Miasta Radzyń Jerzego Rębka i przewodniczącego Rady Miasta Adama Adamskiego pamiątkowe dyplomy i upominki otrzymało 20  laureatów olimpiad i konkursów przedmiotowych, a ich rodzicom wręczone zostały listy gratulacyjne.

Czytaj więcej...

Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Nr 1 w Radzyniu: Nieście ten sztandar z godnością

Nadanie imienia Orląt Lwowskich Gimnazjum Nr 1 w Radzyniu: Nieście ten sztandar z godnością Gimnazjum Nr 1 w Radzyniu Podlaskim nosi imię Orląt Lwowskich. Uroczystość nadania imienia oraz poświecenia sztandaru szkoły odbyła się w sobotę, 30 maja. - Orlęta Lwowskie stanowią przykład odwagi i patriotyzmu, niezłomnej postawy w dążeniu do wolności. We współczesnych czasach stanowią wzór cnót obywatelskich i narodowych - motywowała wybór imienia dyrektor szkoły Bożena Płatek. - Wybrane przez nas imię pozwoli na upowszechnianie wiedzy o dawnych Kresach i wybitnych Polakach związanych ze Lwowem.

Czytaj więcej...

Informacja dla osób, którym przyznano stypendium szkolne w roku 2014/2015

Informacja dla osób, którym przyznano stypendium szkolne w roku 2014/2015 Informujemy, iż osoby którym przyznano stypendium szkolne w roku 2014/2015 zobowiązane są do złożenia oświadczenia dotyczącego danych zawartych we wniosku o przyznanie stypendium szkolnego.
Oświadczenia prosimy składać w dniach 4 - 11 maja 2015 r.
Druki oświadczenia do pobrania w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski ul. Warszawska 32 (sekretariat - I piętro lub pokój do spraw edukacji, kultury i sportu - II piętro).

Czytaj więcej...

Gimnazjum Nr 1 w Radzyniu Podlaskim otrzyma imię Orląt Lwowskich

Gimnazjum Nr 1 w Radzyniu Podlaskim otrzyma imię Orląt LwowskichStosowną uchwałę przyjęli jednogłośnie radni Rady Miasta Radzyń Podlaski podczas sesji, która odbyła się 26 marca. Uroczystość nadania imienia i poświęcenia sztandaru odbędzie się 30 maja. - Orlęta Lwowskie stanowią przykład odwagi i patriotyzmu, niezłomnej postawy w dążeniu do wolności. We współczesnych czasach stanowią wzór cnót obywatelskich i narodowych - motywowała wybór patrona szkoły dyr. Bożena Płatek.

Czytaj więcej...

"Edukacja przez Szachy w Szkole"

Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Oświaty i Kultury oraz Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej Rady Miasta, które odbyło się 20 marca, radni jednogłośnie przyjęli wniosek o wprowadzeniu projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole" do szkół podstawowych w Mieście Radzyń Podlaski.
W spotkaniu oprócz członków obu komisji uczestniczyli m.in. burmistrz miasta Jerzy Rębek, dyrektorzy szkół podstawowych z Miasta i Gminy Radzyń Podlaski oraz zainteresowani nauczyciele.

Czytaj więcej...

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego