05W dniach 13-15 maj w Nowej Rudzie - Słupiec odbyły się XXIII Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Do rywalizacji o najważniejsze trofea danej kategorii wiekowej stawiło się 225 zawodników z 54 klubów, którzy uzyskali kwalifikacje po dwóch turniejach makroregionalnych. Radzyńskie Sportowe Centrum Taekwon-do w Nowej Rudzie reprezentowało 9 juniorów młodszych.

Udział podopiecznych Łukasza Ciężkiego w Mistrzostwach Polski można zaliczyć do jak najbardziej udanych, gdyż radzyński klub w klasyfikacji punktowej na 54 startujące kluby zajął 4 miejsce w Polsce!!! Na tak wysokie miejsce w rankingu złożyły się bardzo dobre i wysokie wyniki radzyńskich wojowników: w konkurencji układów mistrzowskich chłopców tytuł Wicemistrza Polski i srebrny medal zdobył Michał Łobacz, który oprócz konkurencji układów wystartował również w walkach do 46 kg, gdzie ostatecznie zajął miejsce 9-12. Kolejną osobą na szyi której zawisł srebrny medal Mistrzostw Polski jest Karolina Świć, tym samym zdobywając również tytuł Wicemistrzyni Polski w układach dziewczyn stopni uczniowskich. Kolejne medale dla Radzynia, wywalczyły nasze kadrowiczki Martyna Zielnik brązowy medal w walkach do 50 kg, a tym samym tytuł II Wicemistrzyni Polski. Poza konkurencją walk Martyna wystartowała również w układach stopni mistrzowskich zajmując miejsce 17-21 oraz Patrycja Chud, która również wywalczyła brązowy krążek i tytuł II Wicemistrzyni Polski w walkach do 55kg, zajmując także bardzo wysokie miejsce 5-8 w układach stopni mistrzowskich i 25 miejsce w technikach specjalnych. Oprócz medalistów w mistrzostwach bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy radzyńskiego klubu. Damian Ładny uplasował się na miejscach 5-8 w układach stopni mistrzowskich oraz 17-24 w walkach do 52 kg. Jolanta Szczepaniuk zajmując miejsce 9-12 w walkach do 60 kg oraz miejsca 17-21 w układach stopni mistrzowskich, następnie Martyna Ciarkowska, która zajęła miejsca 5-8 w układach stopni mistrzowskich, Wiktor Mroczek wywalczył miejsca 5-6 w walkach do 52 kg i Radosław Gołębiowski który został sklasyfikowany na 17 miejscu w walkach do 70 kg.

Radzyński Klub w tegorocznych startach zgromadził już 62 punkty do ogólnopolskiego systemu sportu dzieci i młodzieży prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach, którego rokrocznie prowadzone są rankingi gmin, powiatów, województw i klubów.

Już w najbliższy weekend zawodników RSC Taekwon-do czeka kolejny start tym razem w XXV Mistrzostwach Polski Juniorów w Kłobucku.