Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Pożegnaliśmy lato z "Wrzosem"

P1010645Zespół Wokalny "Wrzos" pożegnał muzycznie lato. Tym razem do współtworzenia programu zaproszony został Chór Męski FORTIS z Międzyrzeca Podlaskiego. W przerwach między występami wokalnymi widzów bawił Kabaret "Radzyńskie Wrzosy". Spotkanie odbyło się w niedzielę 1 października w sali widowiskowej ROK.

Jak podkreśliła na wstępie Teresa Szczepaniuk "Wrzos" wystąpił po dłuższej przerwie. - Mijały miesiące, koncertu nie było, a nam wszystkim wzajemnie bardzo się tęskniło – mówiła kierowniczka zespołu. Widzowie jednak nie zapomnieli o chórze, na koncert przybyli – jak zawsze - tłumnie.

Pieśnią "Ojcowski dom to istny raj" swój występ rozpoczął międzyrzecki Chór Fortis, działający przy Ochotniczej Straży Pożarnej, kierowany przez Izabelę Janusiewicz. W jego pięknym, poruszającym wykonaniu usłyszeliśmy pieśni religijne ("Wszystkie stany Ją kochają") i patriotyczne ("Czerwone maki na Monte Cassino", "O, Polsko"), piosenkę strażacką.

Zmianę nastroju zapewnił kabaret "Radzyńskie Wrzosy". Przezabawne, wygłoszone gwarą monolog i scenka – o zderzeniu tradycji i nowoczesności na wsi w dziedzinie erotyki – wyzwalały co chwilę salwy śmiechu na widowni.

Ostatnim punktem spotkania był występ Zespołu Wokalnego "Wrzos" - po raz pierwszy pod nowym kierownictwem muzycznym – Ewy i Jacka Nestoruków. Zaprezentował też nowy repertuar. W wykonaniu "Wrzosu" publiczność usłyszała żywe rytmy znanych, popularnych niegdyś przebojów: "Pamiętasz Capri", "Dzieci Pireusu", "Santa Lucia", "Jak się masz, kochanie", "Wróć do Sorento", "Stare kawiarenki", "Chałupy welcome to", "Serduszko puka".

Już 14 października Zespół Wokalny "Wrzos" wystąpi po raz kolejny - w sali konferencyjnej Pałacu Potockich na spotkaniu zorganizowanym z okazji Dnia Seniora.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego