Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 21 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Urszuli, Celiny, Hilarego

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Czas na miłość! - w każdym wieku

obraz045Druga "Podróż Teatralna", w jaką tłumnie udali się radzyńscy miłośnicy żywego słowa, okazała się wyjątkowo zabawna, mądra i pouczająca. Dostarczyła wspaniałej rozrywki, ale i materii do głębokich przemyśleń, może i żywych rozmów w małżeństwach, szczególnie z dłuższym stażem. To wszystko za sprawą Stowarzyszenia "Podróżnik" i jego prezesa Roberta Mazurka, który zaprosił do Radzynia Marzannę Graff i Aleksandra Mikołajczaka ze spektaklem "Czas na miłość", wystawionym na scenie ROK w piątek 28 września.

Na sukces spektaklu składa się wiele czynników. Należy do ich bez wątpienia rewelacyjna gra duetu aktorskiego, dzięki której publiczność ma wrażenie, że jest nie tylko widzem, ale świadkiem, bezpośrednim obserwatorem – wręcz podglądaczem scen małżeńskich. Wspaniałe, lekkie dialogi cały czas przykuwają uwagę widza i wyzwalają salwy śmiechu. No i scenariusz (autorstwa Marzanny Graff)... świetna obserwacja psychologiczna małżeństwa – właściwie udanego – z 25-letnim stażem, w "pustym gnieździe" – domu opuszczonym przez dorosłe dzieci. Niejedna żona już na widowni szeptała do męża: "Jakbym ciebie słyszała", a mąż do żony: "Jakbym ciebie widział". Wreszcie – optymistyczne zakończenie.

Zaczyna się od scen, które można streścić w słowach piosenki ludowej śpiewanej niegdyś na weselach: "on zimny, ona gorąca, on nie chce, ona go trąca". Czy po ćwierćwieczu wspólnego życia, po wspólnie przebytych troskach, nabyciu meczących drugą stronę nawyków, możliwy jest powrót do świeżości uczuć małżeńskich? Okazuje się, że tak! Udaje się to żonie... w dodatku dzięki sojuszowi z teściową, która w wieku 80 lat przeżywa drugą młodość za sprawą szalonych koleżanek z Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Wszystko z życia wzięte, a jednak same zaskoczenia!

Czekamy na kolejny spektakl.

fot. Tomasz Młynarczyk

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

„Raz się żyje”

22 październik 2017 18:00

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego