Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 24 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marty, Marcina, Rafała

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Pastel, olej, grafika, rysunek. Wystawa Henryka Widelskiego

DSC 200328 lipca br. w galerii Oranżeria działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury, odbył się wernisaż prac Henryka Widelskiego.

Wydarzenie niezmiennie otworzył kustosz galerii, Arkadiusz Kulpa. - Dzisiejszy gość pochodzi z Bełżyc. Tu mieszka i realizuje swoje projekty. Jego prace wykonywane są różnymi technikami - pastel, olej, grafika i rysunek – w tych dziedzinach czuje się najlepiej. Gdyby tego jeszcze było mało, to artysta pisze wiersze – zakończył żartobliwie A. Kulpa.

Głos zabrał także sam artysta. - Te prace są jednymi z pierwszych z okresu szkolnego, z liceum plastycznego. Inspiruje mnie temat psychologii i człowieka. Podchodziłem do tych prac jak do portretu psychologicznego, w którym chciałem pokazać pewne stany duchowe – przeżywania czegoś, wzruszenia, radości. W tych pracach proszę doszukiwać się piękna ze strony duchowej. Wszyscy jesteśmy tego częścią, to piękno jest w nas, chociaż ciągle go poszukujemy. Trzeba patrzeć nie tylko oczami, ale również i duszą w poszukiwaniu piękna w drugim człowieku – wyjaśniał.

Henryk Widelski jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie. Od 1983 roku zajmuje się konserwacją i renowacją dzieł sztuki. Jest uczestnikiem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. W 2009 roku otrzymał od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odznakę honorową „Zasłużony dla kultury polskiej”. Od 2010 roku pracuje w Liceum Plastycznym im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie jako nauczyciel „meblarstwa artystycznego”.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego