Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Koncert wyróżniających się uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Radzyniu

P1011085Koncert wieńczący rok szkolny 2016/2017 w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego w Radzyniu odbył się 14 czerwca w sali widowiskowej Radzyńskiego Ośrodka Kultury. Dyrektor Zbigniew Czuryło podsumował 10 miesięcy pełnych ciekawych wydarzeń muzycznych i sukcesów uczniów, wręczone zostały wyróżnienia najlepszym uczniom oraz ich rodzicom.

Całość zakończył piękny koncert, podczas którego zebrani mogli się przekonać, że długo wymieniane sukcesy młodych radzyńskich muzyków są w pełni zasłużone. - Jesteśmy zachwyceni waszym kunsztem, kształtujecie wielką kulturę w naszym mieście, jesteście ambasadorami Radzynia w regionie, kraju a nawet poza jego granicami – mówił obecny na koncercie burmistrz Radzynia Jerzy Rębek.

Zbigniew Czuryło poinformował, że uczniowie radzyńskiej PSM w roku szkolnym dali aż 25 koncertów. Wśród nich znalazły się znaczące wydarzenia artystyczne. Inne uświetniały miejskie obchody, uroczystości, spotkania. Były to: Koncert Noworoczny, Gala Akordeonowa, Koncert dla Mamy, Dzień Patrona Szkoły, audycje muzyczne dla dzieci z przedszkoli, występ na Dzień Samorządowca, podczas Festynu Rodzinnego. PSM także gościła zaproszonych muzyków, wśród których byli absolwenci radzyńskiej szkoły, kontynuujący naukę w Białej Podlaskiej czy Lublinie, a nawet Wrocławiu.

- Sala koncertowa tętni życiem, rozbrzmiewa muzyką, ale też uczniowie z pedagogami wyjeżdżają z występami do innych szkół, na konkursy, rywalizując w różnych kategoriach – mówił Zbigniew Czuryło. W minionym roku w 15 konkursach wzięło udział 37 uczniów PSM I st. w Radzyniu, a z tego grona 27 zostało nagrodzonych i wyróżnionych.

W konkursie pianistycznym „Zimowe talenty” w Międzyrzecu w swoich kategoriach Joanna Zielińska i Alicja Kożuch zajęły 1 miejsca, Irena Prokopiuk 3 miejsce, Wiktoria Jorczak wyróżnienie.

Gitarzystka Julia Drożdż w VII Konkursie Gitarowym w Szczebrzeszynie zajęła 2 miejsce, w ogólnopolskim konkursie w Chełmie Gitara na Kresach zdobyła 3 nagrodę , w Międzyrzecu była najlepsza – zajęła 1 miejsce. Aleksandra Bizoń i Julia Duszak zajęły 3 miejsca w swoich kategoriach.

Również wśród akordeonistów nie zabrakło  laureatów konkursów. W swoich kategoriach tryumfy święcili: Marcin Mitura 1 miejsce w Międzyrzecu i w Lublinie, Jakub Palinowski 1 miejsce w Lublinie i wyróżnienie w Międzyrzecu, Michał Goławski – wyróżnienie w Międzyrzecu i 3 miejsce w Lublinie, Antoni Zabielski – z 1 klasy zdobył wyróżnienie w Międzyrzecu; 2. był Stanisław Krupa, 3. - Michał Goławski W kategorii klas 5-6 miejsce 2. zdobył Mateusz Głowniak, a 3. - Mateusz Golonka.

W dziedzinie gry na skrzypcach laury zdobywały w Sochaczewie Aleksandra Polak, Aleksandra Garbala i Irena Prokopiuk (3 nagroda), Wiktoria Grochowska zdobyła wyróżnienie na konkursie regionalnym. Aleksandra Polak zdobyła wyróżnienie również w XXII Regionalnym Tygodniu Skrzypiec Altówki i Kontrabasu w Zamościu.

Świetnie wypadli również uczniowie PSM I st. im. Karola Lipińskiego podczas obligatoryjnych przesłuchań w Centrum Edukacji Artystycznej, które służą do oceny szkoły przez organ prowadzący, którym jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Aleksandra Szczuchniak (saksofon) zdobyła 22,3 pkt. i wyróżnienie ( od 21punktów była ocena bardzo dobra), wyróżnienia i najwyższe noty w regionie uzyskali grający na trąbce Cezary Mazur (23 pkt) i Jakub Semeniuk (22,33 pkt). Najwyższe noty i najwyższe lokaty uzyskali też akordeoniści: Mateusz Głowniak (23,33 pkt. I I miejsce) oraz Jakub Palinowski (22, 66 pkt i II miejsce).

Wyróżnieni przez CEA zostali pedagodzy: Jacek Nestoruk, Wojciech Lesiuk, Radosław Żyła i Zbigniew Czuryło, a także akompaniatorzy: Ewa Łańcut-Nestoruk i Małgorzata Okułowicz-Żyła.

Dyrektor Zbigniew Czuryło podkreślił również, że osiągnięcia uczniów to wynik nie tylko ich talentów i pracy, ale również zaangażowania rodziców, którzy wspierają dzieci w pełnej wyrzeczeń, trudnej nauce. Zaznaczył, że uczniowie starszych las, chcąc osiągnąć wysoki poziom gry, muszą ćwiczyć 1,5-2 godziny dziennie.

Dyrektor pochwalił się również uczniami, którzy będą kontynuować edukację muzyczną. Są to: Patrycja Goławska, Damian Mazur, Mateusz Golonka, Aleksandra Polak, Małgorzata Kowalczyk, Aleksandra Nawara i Patrycja Muszyńska. Podkreślił również że duże znaczenie ma fakt, że nauka odbywa się w bardzo dobrych warunkach, w pięknym otoczeniu – bo w pomieszczeniach Pałacu Potockich.

Na spotkaniu odbyło się pożegnanie odchodzącej na emeryturę nauczycielki klasy fortepianu Barbary Daniluk. Dyrektor złożył podziękowania za długoletnią, ofiarną i owocną edukację muzyczną wielu pokoleń uczniów.

Kolejnym punktem programu było wręczenie świadectw z wyróżnieniem 28 uczniom, a także listów gratulacyjnych rodzicom, których dzieci ukończyły szkołę z wyróżnieniem, a więc Aleksandry Polak, Aleksandry Nawary, Mileny Prokopiuk, Małgorzaty Kowalczyk i Patrycji Goławskiej.

Burmistrz Jerzy Rębek dziękował społeczności szkoły – nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie w życie miasta przez uświetnianie różnych uroczystości, jakie odbywają się w Radzyniu. - Jesteśmy zachwyceni waszym kunsztem, kształtujecie wielką kulturę w naszym mieście, jesteście ambasadorami Radzynia w regionie, kraju a nawet poza jego granicami – mówił włodarz i przekazał uczniom kosz czekolad. Wyraził również uznanie i podziękowanie za olbrzymi wkład pracy odchodzącej na emeryturę pani Barbarze Daniluk.

Gratulacje i podziękowania złożył również obecny na uroczystości zastępca wójta Gminy Radzyń Ireneusz Bogusz.

Spotkanie zwieńczył koncert w wykonaniu wyróżniających się uczniów szkoły, który poprowadziła Ewa Zagórska.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego