Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 23 Październik 2017    |    Imieniny obchodzą: Marleny, Edwarda, Seweryna

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

W hołdzie Zygmuntowi Pietrzakowi: "Człowiek odchodzi, pozostaje pamięć"

P1011938Wspaniałym koncertem połączonym z wieczorem wspomnień uczczony został Zygmunt Pietrzak (zm. 25 września 2016) w 82 rocznicę urodzin.

Założycielowi i długoletniemu dyrektorowi Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Lipińskiego, a także popularyzatorowi osoby i twórczości wirtuoza urodzonego w Radzyniu oddali hołd jego uczniowie oraz pedagodzy PSM oraz ich przyjaciele, którzy wystąpili 21 maja w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Przybyli bardzo licznie na koncert melomani mogli wysłuchać utworów w wykonaniu: Tomasza Wojtasia, Jacka Maksymiuka, Macieja Szuksztula, a także: Damiana Maksymiuka, Moniki Zatorskiej-Maksymiuk, Pawła Zawady oraz Katarzyny Kacprzak. W repertuarze znalazły się utwory m.in. F. Chopina, C. Debussy'ego, J Haydna, H. Wienawskiego. Tomasz Wojtaś wykonał skomponowany przez siebie w 1989 roku utwór zadedykowany Nauczycielowi muzyki, a zatytułowany "Panu Profesorowi Zygmuntowi Pietrzakowi".

Atmosferę wieczoru tworzyła nie tylko muzyka, ale również wspomnienia i anegdoty opowiadane przez Andrzeja Kotyłę oraz prezentowane zdjęcia Pana Zygmunta.

Zygmunt Pietrzak był związany z Radzyniem od 1945 r. W latach 1975-1981 prowadził Społeczne Ognisko Muzyczne. Następnie przez dekadę (1981-91) pełnił funkcję dyrektora Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Karola Lipińskiego, która powstała dzięki jego inicjatywie i staraniom. PO przejściu na emeryturę przez 10 lat związany był z tą placówką jako nauczyciel gry na fortepianie.

W 1984 roku Zygmunt Pietrzak wystąpił z inicjatywą zorganizowania Dni Karola Lipińskiego, które w tym roku odbyły się po raz 33. Jako przewodniczący Społecznego Komitetu Organizacyjnego Dni Karola Lipińskiego w 1999 roku powołał do istnienia Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne, którego prezesem był do 2 marca 2016 r. Specjalną uchwałą otrzymał tytuł Honorowego Prezesa Towarzystwa. Od 2010 roku Towarzystwo prowadzi także Izbę Pamięci Karola Lipińskiego.

Za swoje osiągnięcia w 2000 roku Zygmunt Pietrzak uhonorowany został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także został laureatem “Wawrzynu Podlasia”.

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Zapraszamy na Recital Chopinowski w ramach XXXIV Dni Karola Lipińskiego

28 październik 2017 18:00

Wystawa plastikowych modeli redukcyjnych

29 październik 2017 12:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego