Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 22 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Cecylia, Jonatan, Stefan

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Tomasz Młynarczyk prezesem lubelskiego ZPAF-u

tomasz mlynarczykTomasz Młynarczyk został wczoraj wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu Związku Polskich Artystów-Fotografików Okręgu Lubelskiego. W ten sposób doceniony został nie tylko dorobek artystyczny radzyńskiego fotografika, ale również jego doświadczenie i umiejętności organizacyjne.

To wydarzenie ważne nie tylko dla pana Tomka i dla środowiska fotograficznego Radzynia, ale dla naszego miasta, otwiera bowiem ciekawe możliwości. - Wobec powyższego mamy pewien misterny plan. Szczegóły wkrótce... - zapowiada Paweł Żochowski - dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie fotografik od 3 kwietnia jest zatrudniony na stanowisku instruktora kultury.

- Nie mogłem odrzucić tej funkcji, ponieważ ludzie mi zaufali, a poza tym ułatwi nam to realizację planu odnośnie Radzynia – mówi Tomasz Młynarczyk.

Pragniemy przypomnieć, że Tomasz Młynarczyk już prezentował plany związane ze ZPAF. Łatwiej będzie je zrealizować, gdy będzie kierował Okręgiem Lubelskim. Chodzi o powstanie w Pałacu Potockich profesjonalnej galerii fotografii artystycznej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików. - Będzie to galeria prestiżowa, mam nadzieję, że stanie się nie tylko pięknym miejscem prezentacji, ale też atrakcyjnym centrum spotkań fotograficznych, których tradycja już od wielu lat w Radzyniu istnieje – mówi nowy Prezes lubelskiego ZPAF-u.Pomysł ten już wcześniej zyskał przychylność władz ZPAF-u oraz burmistrza Radzynia Jerzego Rębka. Upatrzył nawet odpowiednie miejsce w Pałacu Potockich, niewymagające wielkich nakładów, a spełniające wszelkie warunki na galerię, ośrodek różnorakich spotkań – warsztatów, przeglądów, rozmów o sztuce... Taka galeria pozwoliłaby na ściąganie tu dużych, poważnych wystaw, za którymi przyjdą media, promocja miasta, wycieczki. Pałac i mieszkańcy Radzynia zasługują na to, by tu się działo coś wielkiego. Gdy mi się uda to zrealizować, będę przeszczęśliwy.

 

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

ostrzezenia

KALENDARZ WYDARZEŃ

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Koncert "Szlachetna Paczka"

25 listopad 2017 18:00

Wieczór autorski z Agatą Grzybowską

01 grudzień 2017 18:00

Spotkanie z fantastyką

02 grudzień 2017 14:00

Kiermasz Mikołajkowy

03 grudzień 2017 14:00

GOSPODARKA ODPADAMI

Gospodarka odpadami

PAŁAC POTOCKICH

Palac Potockich

BUDŻET OBYWATELSKI

budzet obywatelski

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Komórkowy system informowania mieszkańców Telefon dla osób niepełnosprawnych Elektroniczna Skrzynka podawcza Darmowy internet Hotspot Dyżury aptek Zdjęcie Komunikaty Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowegokarta duzej rodzinyjawny rejestr

BIULETYN INFORMACYJNY MIASTA

ZAPROSZENIA

Zaproszenia na Sesje Rady Miasta

SYSTEM INFORMACJI PRZESTRZENNEJ

e mapa radzyn podl

REWITALIZACJA MIASTA

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego