Polish English Hungarian
Dzisiaj jest: 26 Maj 2017    |    Imieniny obchodzą: Filip, Paulina, Marianna
  • Radzyńskie obchody Święta Narodowego 3 Maja

    Obchody Święta Narodowego 3 Maja w Radzyniu stały się okazją do podkreślenia roli związanych z Radzyniem Ignacego i Stanisława Kostki Potockich oraz radzyńskiego Pałacu w formowaniu zapisów Ustawy Rządowej oraz do apelu o jedność i współpracę w trosce o zachowanie dziedzictwa historycznego i kulturowego naszego miasta.

  • Dotacje na park jeszcze nie przepadły!

    Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą z dn. 21 lutego br. anulował konkurs, w którym Miasto Radzyń Podlaski składało wniosek o dotację i w którym wniosek ten został ze względów formalnych odrzucony. W lipcu będzie można zgłaszać wnioski od nowa.

  • Poświęcenie Krzyża Jubileuszowego na Skwerze 1050-lecia Chrztu Polski

    Obchody Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski zwieńczyła w Niedzielę Palmową uroczystość poświęcenia Krzyża Jubileuszowego. Wydarzenie stało się okazją do wyrażenia wdzięczności Bogu za dar wiary przyjętej przez naszych przodków i przekazanej kolejnym pokoleniom oraz podsumowania historycznych wydarzeń.

  • Zapraszamy na oficjalną stronę Pałacu Potockich

 

zsrUM

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Tomasz Młynarczyk prezesem lubelskiego ZPAF-u

tomasz mlynarczykTomasz Młynarczyk został wczoraj wybrany na stanowisko Prezesa Zarządu Związku Polskich Artystów-Fotografików Okręgu Lubelskiego. W ten sposób doceniony został nie tylko dorobek artystyczny radzyńskiego fotografika, ale również jego doświadczenie i umiejętności organizacyjne.

To wydarzenie ważne nie tylko dla pana Tomka i dla środowiska fotograficznego Radzynia, ale dla naszego miasta, otwiera bowiem ciekawe możliwości. - Wobec powyższego mamy pewien misterny plan. Szczegóły wkrótce... - zapowiada Paweł Żochowski - dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury, gdzie fotografik od 3 kwietnia jest zatrudniony na stanowisku instruktora kultury.

- Nie mogłem odrzucić tej funkcji, ponieważ ludzie mi zaufali, a poza tym ułatwi nam to realizację planu odnośnie Radzynia – mówi Tomasz Młynarczyk.

Pragniemy przypomnieć, że Tomasz Młynarczyk już prezentował plany związane ze ZPAF. Łatwiej będzie je zrealizować, gdy będzie kierował Okręgiem Lubelskim. Chodzi o powstanie w Pałacu Potockich profesjonalnej galerii fotografii artystycznej pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików. - Będzie to galeria prestiżowa, mam nadzieję, że stanie się nie tylko pięknym miejscem prezentacji, ale też atrakcyjnym centrum spotkań fotograficznych, których tradycja już od wielu lat w Radzyniu istnieje – mówi nowy Prezes lubelskiego ZPAF-u.Pomysł ten już wcześniej zyskał przychylność władz ZPAF-u oraz burmistrza Radzynia Jerzego Rębka. Upatrzył nawet odpowiednie miejsce w Pałacu Potockich, niewymagające wielkich nakładów, a spełniające wszelkie warunki na galerię, ośrodek różnorakich spotkań – warsztatów, przeglądów, rozmów o sztuce... Taka galeria pozwoliłaby na ściąganie tu dużych, poważnych wystaw, za którymi przyjdą media, promocja miasta, wycieczki. Pałac i mieszkańcy Radzynia zasługują na to, by tu się działo coś wielkiego. Gdy mi się uda to zrealizować, będę przeszczęśliwy.

 

MAPA INTERAKTYWNA

Mapa interaktywna

PROJEKTY UNIJNE RPO WL 2007 - 2013

Projekty Unijne 2007-2013

MIASTA PARTNERSKIE

Miasto partnerskie Egyek WęgryMiasto partnerskie Nowy Tomyśl Polska

ŚCIEŻKA ROWEROWA

Trasa ścieżki rowerowej

ZAGOSPODAROWANIE PRZESTRZENNE

Mapa zagospodarowania przestrzennego